Технології

У Німеччині ввели в експлуатацію найбільшу сонячну ферму в Європі

Новий проєкт потужністю 605 МВт, що запрацював у Німеччині, претендує на звання найбільшої сонячної електростанції в Європі, змістивши з першого місця сонячну станцію в Іспанії. Witznitz Solar Farm розташована за 30 км від Лейпцига і безперервно працює з кінця березня. До літа цього року ферма складатиметься з більш ніж 1,1 млн модулів і зможе покрити щорічні потреби в енергії 200 000 домогосподарств. Робота станції також дасть змогу уникнути 250 000 тонн викидів CO2 на рік.

Witznitz Solar Farm не фінансується державою і належить німецькій інвестиційній компанії HANSAINVEST Real Assets. Планується, що розробник сонячної ферми MoveOn Energy встановить ще 45 МВт потужності і підключить її до мережі до літа 2024 року. З цього моменту сонячна ферма складатиметься з більш ніж 1,1 млн модулів.

Проєкт розташований на території колишньої буровугільної шахти Witznitz II площею понад 500 гектарів. Він вироблятиме достатньо чистої електроенергії, щоб забезпечити харчуванням близько 200 000 домогосподарств і дасть змогу уникнути 250 000 тонн викидів CO2 на рік.

Церемонія закладення фундаменту відбулася в червні 2022 року, а 2023 року з Shell Energy Europe було укладено довгострокову угоду про купівлю електроенергії потужністю близько 600 МВт.

Будівництво сонячної електростанції супроводжується ревіталізацією раніше маловикористовуваної території. Щоб привабити туристів, навколо сонячної ферми було прокладено велосипедні доріжки. У заяві HANSAINVEST також ідеться, що спочатку вона надасть до 10 гектарів для агровольтаїки. Агровольтаїка передбачає об’єднання виробництва енергії та виробництва продуктів харчування на одній ділянці землі. Таким чином, у регіоні розвивається і туризм, і екологія, і сільське господарство.

Сонячна електростанція в Іспанії, яка тепер перемістилася на друге місце, – це проєкт Nunez de Balboa потужністю 500 МВт у регіоні Естремадура.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button