Людина

Вчені: Смоктати великий палець в дитинстві корисно

Вчені після проведених досліджень зробили висновок, що діти, які звикли смоктати палець або гризти нігті, менш вразливі до алергій у більш дорослому віці.

Про користь звички розповіли біологи з медичної школи Данідіна. Статтю опублікували в друкованому журналі Pediatrics. За словами фахівців, якщо дитина з раннього дитинства піддається дії мікробів, то вона зможе в майбутньому убезпечити себе від алергічних реакцій. Але в цей же час лікарі не радять заохочувати дітей за смоктання пальця, незважаючи на те, що є й інша сторона медалі.

Мета ідеї вчених полягала в дослідженні дитячих шкідливих звичок, і як вони впливають на імунну систему організму. В результаті мікроорганізми діють на дитину, зменшуючи ймовірність захворювання алергічними реакціями.

Більш того, фахівці провели довгострокове дослідженням, протягом кількох років вони спостерігали за станом здоров’я жителів Нової Зеландії з самого їх народження. Шкідливі звички почали з’являтися у віці від 5 до 11 років, а рівень алергії визначали в 13 і 32 роки. Результати показали, що 31% піддослідних в дитинстві ссали палець або гризли нігті.

За даними досліджень 45% звичайних дітей без шкідливих звичок в 13 років страждали алергіями, і тільки 40% з тих, хто смоктали палець. Відсоток хворих дітей з обома звичками становив лише 30%. Такі показники зберігалися протягом усього життя, незалежно, чи курить людина або тримає кішку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button