Технології

Нанотехнології та пластик

Група вчених, у співпраці з Dow Chemicals, відкрила процес створення хімічної сировини з біомаси. Основним елементом є нанокаталізатор, який виробляється за допомогою частинок заліза, розміром в 0,00002 мм, стабілізованих на вуглецевих нановолокна.

SynGas, газова суміш водню та окису вуглецю, синтезована з біомаси, проходить через каталізатор, перетворюючи його у корисну кінцеву продукцію – етилен і пропілен.

Серія реакцій перетворення отримала назву “Реакція Фішера – Тропша». Цей процес може бути реалізований на залишках врожаю, траві, деревах і т.д. Замість того, щоб бути в залежності від обмеженого сировини для створення пластика, компанії можуть використовувати існуючі у величезній кількості відходи для створення біопластика.

Кінцеві продукти реакції синтез-газу є більш вигідними, оскільки вони не представляють небезпеки для здоров’я. У нафтових продуктах міститься багато канцерогенних та інших шкідливих компонентів, які роблять їх небезпечними для роботи, якщо вони не були правильно очищені. Незважаючи на те, що молекули етилену і пропилену подібні за структурою з нафтопродуктами, вони позбавлені шкідливих компонентів, з яких складається нафта.

Дослідження все ще перебуває в стадії тестування, вчені як і раніше повинні розуміти ризики і можливості методу перетворення, пов’язані з цим витрати та інші фактори, перш ніж почати використовувати цю технологію в більш широких масштабах.

Між тим, біопластик як і раніше зіштовхується з перешкодами щодо ціни, продуктивності, високого рівня біодеградації та іншими питаннями. Тим не менш, він залишається головним екологічно чистим вибором, який може звести нанівець шкоду природі, вироблений пластмасами.

Натхнення: www.dow.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button