Технології

Сонячні панелі виробляють питну воду з повітря

Розроблені стартапом Zero Mass Water сонячні панелі Source швидко і ефективно збирають воду з повітря й очищають її.

Спеціальний матеріал висмоктує воду з повітря — цей процес відбувається природно, подібно до того, як цукор починає грудкуватися, якщо залишити його на відкритому повітрі при підвищеній вологості. Сонячні панелі забезпечують енергію, за рахунок якої рідина витягується з матеріалу. Потім воду випаровують для очищення і видалення забруднюючих речовин. Після цього дистильовану рідину проганяють через мінеральний блок, де вона збагачується кальцієм і магнієм.

Однієї сонячної панелі Source вистачить, щоб забезпечити питною водою сім’ю з чотирьох осіб. Лікарні та приватні підприємства можуть використовувати блоки з декількох сонячних панелей.

Очільник Zero Mass Water Коді Фрізен підкреслює, що компанія не збиралася створювати революційний з точки зору технології продукт. Отримання води з повітря — проста процедура, на яку здатний навіть звичайний кондиціонер. Однак компанія робить це більш ефективно і не залежить від наявності інфраструктури — а у більшості країн її в принципі немає.

“Всі чули про останні нанофільтри або ще які-небудь системи закачування води. Жодна з цих розробок не стала проривною технологією, яка б вирішила проблему нестачі питної води. Через хвороби, викликані цією проблемою, кожні 10 секунд помирає одна людина,” — зазначив Фрізен.

Розробка призначена не тільки для віддалених регіонів, де немає системи центрального водопостачання, але і для жителів районів з неякісною проточною водою, яким доводиться постійно купувати бутильовану воду.

Стартап встановив перші тестові установки в Еквадорі, Йордані, Мексиці і США, а в найближчі тижні обладнає панелями будинки в інших країнах. У 2017 році компанія планує розробити більш масштабні системи отримання питної води за тим же принципом, повідомляє econet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button