Людина

Жителі Гонконгу більше всіх у світі витрачають на освіту

Витрати гонконгців на освіту в три рази перевищують середній світовий показник. Серед азіатських регіонів у десятку лідерів за витратами також увійшли Сінгапур, Тайвань і Китай. Результати дослідження представили аналітики HSBC.

В опитуванні HSBC взяло участь 8400 батьків з 15 країн, у тому числі респонденти з Тайваню та Гонконгу. Автори дослідження враховували витрати на освіту на всіх етапах — від початкової школи до навчання у вузі, причому враховували не тільки витрати на оплату навчання, але і на проживання, підручники і транспорт.

Лідером рейтингу став Гонконг. В середньому жителі адміністративного району витрачають на одну дитину $132 161. Сума в три рази перевищує середній світовий показник, який тримається на позначці $44 221. Друге і третє місце по витратах на освіту зайняли ОАЕ ($99 378) і Сінгапур ($70 939). На четвертому місці розташувалися США з середніми витратами $58 464 на дитину, а на п’ятому — Тайвань ($56 424).

У торішньому звіті ОАЕ були лідером за витратами на університетську освіту — щорічно у жителів еміратів на це йшло $18 360, що на 140% більше, ніж у середньому в світі. Згідно з новим дослідженням, за 3-4 роки навчання батьки з ОАЕ витрачають $36 834 і поступаються за витратами батькам з Гонконгу, у яких на вищу освіту йде $55 012.

HSBC

У десятку лідерів за витратами на всі ступені освіти також увійшли Китай, Австралія, Малайзія, Великобританія.

Як зазначає Nikkei Asian Review, жителі азіатських країн виявилися найбільш підготовленими до великих витрат на освіту. Більше половини респондентів з Азії виділяли гроші на навчання з накопичень та інвестиційних капіталів, а деякі спеціально відкривали накопичувальні рахунки для освітніх цілей.

Також дослідження виявило, що гонконгців і сінгапурці найбільше витрачають на заняття з репетиторами. У Сінгапурі щорічний ринок репетиторських послуг оцінюється в один мільярд сінгапурських доларів ($732 млн).

В середньому витрати на освіту дитини обходяться жителям 9 з 15 регіонів у велику суму, ніж витрати на іпотеку, оренду житла і комунальні послуги. Тому аналітики HSBC рекомендують батькам наслідувати приклад Гонконгу і починати збирати заздалегідь.

Однак незважаючи на великі витрати, підхід до освіти в адміністративному районі далекий від досконалості. Популярність репетиторів в Гонконзі багато в чому обумовлена відсутністю спеціалізованих STEM-курсів у шкільній програмі. Викладання робототехніки та інженерної справи проходить за межами школи, причому цим займаються ентузіасти, у яких немає доступу до державного фінансування.

І все ж Гонконгу вдається утримувати друге місце в світі в рейтингу середньої освіти. Для складання рейтингу щорічно проводиться тест PISA з математики, читання та природничих наук. Він розрахований на підлітків у віці 15 років. У 2016 році найкращі результати показали школярі з Сінгапуру, а друге місце поділили школярі з Гонконгу та Японії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button