Головна / Людина / Вчені заявили, що недоумство заразно

Вчені заявили, що недоумство заразно

Дослідники з університетського коледжу Лондона встановили, що недоумство людей похилого віку здатне передаватися за допомогою медичних інструментів. Британський науковий журнал Science Alert надрукував статтю з неспростовними доказами даної теорії.

Фахівцям стала відомо про випадки зараження у восьми пацієнтів, які перенесли операцію на головному мозку. Через деякий час у хворих починала розвиватися церебральна амілоїдна ангіопатія, що супроводжується крововиливом у мозок.

Таким чином, у пацієнтів з ЦАА ушкоджуються судини мозку і починає накопичуватися білок-амілоїд, який ймовірно, і викликає хворобу Альцгеймера. Однак у страждаючих ЦАА ще не виявлено значної кількості тау-білка, який призводить до небезпечного недоумства у людей похилого віку.

Вчені вважають, щоб не допускати подальших випадків зараження недугою, необхідно створити нові варіанти обробки хірургічних інструментів. Відомо, що амілоїди не піддаються знищенню стандартними методами кип’ятіння, висушування і формальдегідним знезараженням. Раніше стверджувалося, що травми черепно-мозкового характеру здатні призвести до деменції не дивлячись на 30-річну давність.