Земля

Ель-Ніньо стало причиною екстремальних погодних умов по всій планеті

В цьому році явище Ель-Ніньо стало причиною екстремальних погодних умов по всій планеті – від катастрофічних повеней в Південній Америці до небувалої посухи в Індонезії і Південній Африці. Це змусило вчених більш детально вивчити це явище, щоб зрозуміти його взаємозв’язок з глобальним потеплінням і встановити, чи варто очікувати посилення інтенсивності посух, повеней, снігових бур і ураганів найближчим часом.

0eb266646778bbffda1b6280eca01d93

Кліматологи з тривогою відзначають, що за останні три десятиліття планета пережила три так званих «супер-Ель-Ніньо» – в 1982/83, 1997/98, 2015/16 роках. Вивчаючи ці тривожні тенденції, група австралійських вчених під керівництвом доктора Венджу Кая з Національного агентства з питань науки Австралії ще два роки тому висловили припущення про те, що подібні «супер-Ель-Ніньо» відтепер відбуватимуться з періодичністю раз в 10 років, а не в 20 років, як було раніше. І виною тому, на думку вчених, – глобальне потепління.

В рамках свого дослідження, короткий огляд якого наводиться на порталі Yale Environment 360, доктор Венджу Кай розглянув 20 кліматичних моделей, представлених різними науково-дослідними інститутами. Ці моделі імітують кліматичні умови в Тихому океані, в тому числі, беручи до уваги зміну клімату. В результаті доктор Венджу Кай прийшов до висновку, що в міру збільшення середньої температури на планеті ритм нормальних циклів Ель-Ніньо істотно не зміниться. Однак, кількість екстремальних явищ, до яких відноситься супер-Ель-Ніньо, найімовірніше, подвоїться.

Автор дослідження пояснює, що рідкісне супер-Ель-Ніньо відбувається тоді, коли теплі води із західної частини Тихого океану просуваються далеко на схід. Потепління клімату сприяє цьому процесу, оскільки температура в зазвичай прохолодних водах уздовж західних берегів Північної і Південної Америки підвищується швидше, ніж в інших частинах світового океану. Таким чином, додаткове тепло із заходу поширюється далі, провокуючи розвиток супер-Ель-Ніньо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button