Людина

Вчені виявили білок, що підтримує роботу серця

Експерти з Медичної школи Університету Джонса Хопкінса виявили білок під назвою вінкулін, який допомагає в підтримці роботи серцевих м’язових клітин в міру старіння.

f27072d934304fa3b07c08dbd356f07a

Серце людини є напрочуд стійким органом, але, як правило, не має можливості відновлюватися, і його здатність перекачувати кров незмінно знижується з віком. Результати проведеного дослідження показують, що вінкулін сприяє виникненню корисних структурних і фізіологічних змін у старіючих клітинах серця, і це може бути важливою терапевтичною мішенню, щоб уповільнити неминучий занепад серцевого м’яза.

Отримані дані про роль вінкуліна можуть сприяти розробці нових методів лікування пацієнтів, які страждають серцевою недостатністю, кажуть фахівці. У початковій серії експериментів дослідники проаналізували рівні вінкуліна в серцевому м’язі дорослих і старіючих плодових мух, щурів та мавп. Було встановлено, що рівні вінкуліна неухильно зростали з віком. Далі вчені проаналізували біопсію з серця щура.

Порівняно з серцевими клітинами, отриманими від молодих щурів, тканини, взяті від старих тварин, показали помітний вміст вінкуліна в клітинах. Фахівці припустили, що вінкулін допомагає підвищити передачу механічної сили від клітини до клітини і поліпшити функціонування серця. Вчені кажуть, що вінкулін може бути природним захисним механізмом, який зміцнює старіючі клітини серця і допомагає йому краще реагувати на вікові зміни.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button