Людина

Кожні 8 хвилин батьки майже вбивають своїх дітей!

Навіть найбільш прості і, здавалося б, безпечні препарати можуть серйозно нашкодити вашій дитині, якщо ви використовуєте їх неправильно. Так як же захистити своїх дітей?

Випадкові помилки ведуть до серйозних проблем

За статистикою кожні 8 хвилин один дитина страждає за помилки в дозуванні лікарських засобів, причому найчастіше помиляються не лікарі, а батьки дитини або ж няні. Про це повідомляється в новому дослідженні, опублікованому в журналі Pediatrics.

Було показано, що в період з 2002 по 2012 рік 63 000 дітей віком до 6 років виявилися жертвами випадкових помилок, пов’язаних із застосуванням ліків. Велика частина з них відбулася вдома у дітей.

«Деякі з таких помилок можуть приводити до дуже серйозних наслідків»,
– заявляє доктор Хійун Хіанг, провідний автор дослідження, керівник дослідницького центру в Огайо. За час проведення дослідження 25 дітей загинули внаслідок неправильного застосування лікарських препаратів, а 4 658 були госпіталізовані.

Звичні препарати не так вже й безпечні

У 2007 році були випущені рекомендації, в яких було зазначено обмежити використання препаратів проти застуди та кашлю у дітей молодше 6 років, так як існує не так багато даних про те, наскільки ефективні ці ліки для таких маленьких дітей. До того ж побічні ефекти подібних ліків зустрічалися досить часто. У 2008 році виробники цих препаратів змінили інструкції по застосуванню, на яких напис «рекомендовано для дітей від двох років» змінилася на «для дітей від чотирьох років».

«Проведене нами дослідження показало значне зниження помилок у застосуванні препаратів від застуди і кашлю після публікації цих рекомендацій»,
– розповідає доктор Хіанг.

Однак у той же час зросла кількість помилок, пов’язаних із застосуванням інших ліків, таких як знеболюючі препарати та препарати проти алергії. За словами лікарів, ці препарати все частіше застосовуються при лікуванні маленьких дітей. Найбільш часто зустрічаються медичні помилки, викликані застосуванням саме знеболюючих засобів, вони складають 25% від загального числа помилок.

Читайте також: 

Чому ж помилки все-таки відбуваються?

Більше 25% помилок у використанні лікарських засобів були викликані тим, що один і той же препарат приймався два рази, в той час як дитині потрібна всього одна доза. Вчені також виявили, що чим молодша дитина, тим вище ймовірність помилки.

«Зовсім маленькі діти ще не в змозі спілкуватися зі своїми батьками або нянями, тому вони ніяк не можуть сказати їм, що вже приймали препарат. У зв’язку з цим ми можемо спостерігати так багато випадків передозування і прийому подвійної дози ліків», – пояснює доктор Хіанг.

Так що лікарі рекомендують всім батькам бути особливо пильними при видачі ліків дитині. Обов’язково користуйтеся спеціальними мірними стаканчиками, які йдуть в комплекті з препаратом, щоб відміряти потрібну дозу – не варто використовувати для цього чайні ложки. Пам’ятайте, що саме від вас залежить, чи отримає ваша дитина правильне лікування або ж піддасть своє здоров’я додатковій небезпеці.

 

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button