Людина

Сучасні люди з’їли неандертальців?

Неандертальці колись були найближчими родичами сучасної людини і проживали на великій території від Європи до Західної Азії та Близького Сходу. Вони зникли приблизно в той же час, коли почалося поширення сучасної людини. Іспанські вчені припустили, що ми могли стати причиною зникнення неандертальців – Homo Sapiens, нібито, не проти був перекусити своїми предками.

Бенвенідо Мартінес-Наварро і Полікарп Ортола з Каталонського інституту палеоекології та соціальної еволюції у Таррагоні відзначають, що міграція сучасної людини по земній кулі призвела до зникнення понад 178 найбільших видів ссавців, включаючи шерстистого мамонта. Людину розумну можна віднести до паразитуючого виду, написали вони у статті, опублікованій у виданні Quaternary International від 8 травня.

За їх словами, люди і сьогодні продовжують полювати і вживати в їжу шимпанзе, горил і орангутангів – своїх найближчих видових родичів. Таким самим чином, ми могли знищити і з’їсти неандертальців, щоб позбутися конкуренції.

У той же час, доказів того, що Homo Sapiens вживали м’ясо неандертальців в їжу, немає. Також не виявлено кістки неандертальців зі слідами від зброї або кам’яних інструментів людини. Більше того – практично немає свідчень того, що види вступали в конфронтацію або творили насильство один над одним. Є два або три приклади, але вони дуже суперечливі і можуть інтерпретуватися по-різному, говорить палеоантрополог Кріс Стрінгер з лондонського Музею природознавства.

І це ще не все. Вчені все більше сумніваються в тому, що люди і неандертальці часто зустрічалися. Наприклад, нещодавно виявлені дані говорять про те, що неандертальці в Європі вимерли за кілька тисячоліть до появи там сучасної людини. Тим не менше, існують генетичні свідчення того, що люди могли злягатися з неандертальцями. За словами Стрингера, зустрічі видів могли носити як насильницький, так і мирний характер. Вченим цього достеменно невідомо.

Тому на сьогодні відомі дві ймовірні причини зникнення неандертальців: швидкі кліматичні зміни і конкуренція з людьми. Стрінгер говорить, що неандертальці могли не впоратися зі змінами, коли на більшій частині півночі Атлантики клімат з різко холодного ставав теплим, як зараз, і це відбувалося кожні кілька тисяч років, а іноді менше, ніж за десятиліття. У той же час, люди полювали на тих же тварин і мешкали в тих самих місцях. Не обов’язково було вбивати неандертальців навмисно – досить було забрати у них жу і витіснити з природного середовища існування.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button