Всесвіт

Вчені вважають, що електричні розряди могли змінити місячний ґрунт

Вчені Університету Нового Гемпшира створили модель, яка передбачає, що за мільярди років періодичні шторми сонячних енергетично заряджених частинок могли істотно змінити властивості ґрунтів в найбільш холодних кратерах Місяця завдяки процесу іскроутворення. Це відкриття може істотно вплинути на наші знання про еволюцію поверхні планет Сонячної Системи.

foto_cikavosti_03.09.2014-012_resized

 

В дослідженні, опублікованому нещодавно в Journal of Geophysical Research-Planets, висловлюється припущення, що високо-енергетичні частинки від надзвичайно сильних сонячних бур пронизують замерзлі полярні регіони Місяця, завдяки чому ґрунт набуває електричний заряд. В результаті може виникнути іскріння ґрунту, і цей процес, можливо, змінив саму суть поверхні на полюсах Місяця. Вчені припускають, що регіони, які постійно знаходяться в тіні, можуть бути більш активними, ніж вважалося раніше.

Читайте також: Японці перетворять Місяць в найпотужнішу електростанцію

Для складання моделі вчені користувалися даними приладів CRaTER (Cosmic Ray Telescope for the Effects of Radiation), встановленого на апараті LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter), і EPAM (Electron, Proton, and Alpha Monitor) супутнику ACE (Advanced Composition Explorer). Обидва ці прилади займаються пошуком високо-енергетично заряджених частинок, в тому числі сонячних енергетичних частинок. На думку вчених, у процесі іскріння електрони, які вивільняються з частинок ґрунту під дією сильних електричних полів, проносяться крізь речовину з такою швидкістю, що в результаті випаровування можуть створювати невеликі канали. В результаті повторного іскріння після кожної сильної сонячної бурі ці канали можуть вирости до таких розмірів, що зможуть розділяти частинки, таким чином, ґрунт буде складатися з більш дрібних частинок певних мінералів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button