Всесвіт

Вчені з’ясували, куди пропали червоні гіганти з центру Чумацького Шляху

Вчені впевнені, що саме центральна чорна діра Чумацького Шляху могла перетворити прилеглі червоні гігантські зірки в блакитні, більш гарячі зірки.

Незліченні зірки знаходяться в межах 1,6 світлових років від центральної чорної діри Чумацького Шляху. Але в цьому густонаселеному районі менше червоних гігантів – великих і холодних яскравих зірок, ніж повинно бути. Вчені з’ясували причину такої аномалії в новому дослідженні.

У астрофізиків з’явилася нова теорія, чому з центру Чумацького Шляху пропали червоні гіганти. Вчені вважають, що надмасивна чорна діра Стрілець A * випустила потужний струмінь газу, який зірвав зовнішні шари червоних гігантів. Це перетворило зірки в більш дрібні червоні гіганти або більш гарячі й блакитні зірки. Таку теорію висунув Міхал Заячек, астрофізик з Польської академії наук у Варшаві, і його колеги в статті, опублікованій в Astrophysical Journal.

Сьогодні Стрілець A * спокійна, але вчені припускають, що чорна діра ожила близько 4 млн років тому, коли в неї щось впало і знищило червоні гіганти в центрі нашої галактики.

Газовий диск навколо чорної діри вистрілив потужним струменем матеріалу у свої засіяні зірками околиці. Такі струменя випромінювання (джети) здебільшого діють на великих червоних гігантів. Вони особливо уразливі, через свій великий розмір і тону газову оболонку.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button