Здоров'я

Ввечері для читання краще використовувати «паперову» книгу, а не планшет

Використання електронних пристроїв для читання ввечері може завдати шкоду сну і, як наслідок, здоров’ю. До такого висновку прийшли фахівці Гарвардської медичної школи, передають strf.ru з посиланням на журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.
23-12-14-foto-600x382-1

12 добровольців були замкнені в «лабораторії сну» протягом двох тижнів. Протягом п’яти днів вони читали перед сном iPad, а потім ще п’ять – паперову книгу в м’якій обкладинці. Дослідники встановили, що в першому випадку сон учасників експерименту був гіршим і вони відчували себе більш втомленими.

Лікарі виявили, що причиною порушення сну є випромінювання в синьому спектрі, яке присутнє в смартфонах, планшетах і світлодіодному освітленні: воно пригнічує синтез гормону сну мелатоніну, порушуючи біологічний ритм. Людина довше не може заснути і її сон менш глибокий.

[ads2] Провідний дослідник, професор Чарльз Чейслер (Charles Czeisler) відзначив і інший аспект впливу електронних пристроїв: «Світло, що випромінюється більшості електронних книг, світить прямо в очі читачеві, а при читанні друкованої книги читач сприймає світло, відбите від сторінки».

Читайте також: Ґаджети викликають мігрені і порушення сну

Лікарі радять використовувати в побуті лампи з жовтим світлом і приглушати яскравість електронних пристроїв у вечірній час, а краще ввести для них «комендантську годину» після 22:30. Якщо працювати перед сном необхідно, вони рекомендують знизити в налаштуваннях інтенсивність випромінювання в синьому спектрі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button