Людина

Дослідники виявили фізичне джерело депресії

Міжнародна дослідницька група каже, що в ході нового дослідження їм вдалося ідентифікувати фізичне джерело депресії в мозку. Вчені простежили зв’язок депресії, одного з найпоширеніших психічних захворювань у світі, з бічної орбітофронтальної кори головного мозку, що відповідає за так званий механізм «відсутності винагороди». За даними, отриманими дослідницькою групою, саме з цієї причини люди, які живуть з депресією, часто відчувають почуття втрати і розчарування, а також мають низьку самооцінку.

ad07057ebec5e94023fd9739bada5d06

Крім бічної орбітофронтальної кори, дослідники пов’язують депресію з медіальною орбітофронтальною корою, а також системами пам’яті, що, за їх словами, пояснює, чому пацієнти, які страждають депресією, відчувають труднощі в збереженні приємних спогадів.

В дослідну групу увійшли вчені з Уорікського університету в Англії та університету Фудана в Китаї, а отримані ними результати були опубліковані в журналі «Brain».

«Більше десяти відсотків людей протягом свого життя страждають від депресії. Ця хвороба настільки поширена в сучасному суспільстві, що ми можемо навіть виявити сліди «Прозака», ліки від депресії, в лондонській водопровідній воді», сказав в прес-релізі професор Цзяньфен Фен.

У ході дослідження вчені проаналізували результати сканування мозку майже 1000 чоловік в Китаї за допомогою високочастотної магнітно-резонансної томографії (МРТ). Використовуючи цю техніку їм вдалося спостерігати зміни в зв’язках між медіальною і латеральною орбітофронтальною корою головного мозку. Автори вважають, що виявлення фізичних причин депресії допоможе розробити більш досконалі методи лікування.

«Наше відкриття, у поєднанні з великим обсягом даних, які ми зібрали по всьому світу і нашими новими методами, дозволяє виявити джерело депресії. Воно має відкрити нові можливості для появи більш досконалих методів лікування цієї жахливої хвороби в найближчому майбутньому», – додав професор Фен.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button