Головна / Різні цікавинки / Вчені заперечують важливість «сумісності» для любовних і сімейних відносин

Вчені заперечують важливість «сумісності» для любовних і сімейних відносин

lubov-simiaБільшість з нас хотіли б бачити поряд з собою людину, яка стала б одночасно і другом, і коханцем, кому можна було б довірити свої сумніви і хто радів би нашим перемогам, як своїм власним. Ми сподіваємося знайти партнера, який володіє набором найбільш важливих якостей, які будуть ідеально поєднуватися з нашими власними. Тобто людину, яка виявиться з нами максимально сумісною. Залишається з’ясувати, які саме якості дійсно важливі.

Питаннями сумісності займалося безліч дослідників, і всі вони намагалися визначити найбільш вирішальні для цього якості. Всі ці люди, від учених до професійних свах, вивчили історії незліченної кількості пар, які то сходилися, то розходилися.

Загальні висновки такі:

Сумісність залежить не від певного набору рис. Сумісність — це не те, чим ви володієте. Це те, що ви створюєте. Це довгий процес переговорів, який повторюється знову і знову. Це характер, ставлення до партнера і готовність докладати зусилля.

Тут, звичайно ж, не можна не згадати про найбільш непередбачувану складову сумісності — того, що ми називаємо «хімією». Ця річ дійсно важлива, однак люди занадто часто і безпідставно на неї покладаються, знімаючи з себе всю відповідальність свідомого вибору. Вони вважають — як тільки ідеальний супутник з’явиться на горизонті, стріла Амура уб’є обох і почнеться щасливе життя. Однак …

Любов зачіпає багато рівнів людського життя. Вона пов’язана зі складним переплетенням біологічних і людських факторів. І найкраще з ними справляється той, хто докладає зусиль і свідомо формує свої відносини.

Ось що говорять фахівці:

«Значення сумісності перебільшено. Схожі риси особистості, які притягують людей одне до одного, можуть з часом змінитися. Вам може бути приємно проводити час з людиною, яка, як і ви, любить кататися на лижах. Але що залишиться від цієї прихильності, якщо один з вас, скажімо, зашкодить коліно? При розлученні ви скажете «Між нами немає нічого спільного» — а у вас вже діти, будинок, і 30 років спільного життя. Деякі глибинні цінності — ставлення до грошей або дітей — дуже важливі. Поверхневі — спорт, подорожі, сорти кави — не мають ніякого значення ». — Вільям Догерті, Університет Міннесоти.

«Надання великого значення питанню сумісності саме по собі може бути тривожним сигналом. Мої дослідження показали, що немає абсолютно ніякої різниці в об’єктивному рівні сумісності між щасливими і нещасливими парами. Різниця в тому, що нещасливі переконані, що сумісність для вдалого шлюбу життєво необхідна — і так само переконані, що вони нею не володіють. Коли люди говорять «Ми не зійшлися», це зазвичай означає «Ми не можемо вибудувати наші відносини». Люди перебільшують значення рис особистості або цінностей. І недооцінюють те, наскільки для вдалого шлюбу важлива схожість темпераментів ». — Тед Хастон, Університет Техасу.

«Більшість людей вважає сумісність базовою основою, а потім чекають від партнера чогось більшого. «Мені б хотілося, щоб він порозумівся з моїми родичами і робив усе, що я люблю робити; він повинен бути сексуальним і возити мене по модним курортам». Я думаю, що стосунки можуть принести набагато більше радості, якщо ви навчитеся поважати думку один одного і спробуєте дізнатися про партнера якомога більше. Я часто думаю про висловлення «Зустріти свою половинку». Вам дійсно потрібен той, хто буде з вами сперечатися і відстоювати точку зору, відмінну від вашої ».

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com/

[poll id=»1″]