Різне

Вчені заперечують важливість «сумісності» для любовних і сімейних відносин

lubov-simiaБільшість з нас хотіли б бачити поряд з собою людину, яка стала б одночасно і другом, і коханцем, кому можна було б довірити свої сумніви і хто радів би нашим перемогам, як своїм власним. Ми сподіваємося знайти партнера, який володіє набором найбільш важливих якостей, які будуть ідеально поєднуватися з нашими власними. Тобто людину, яка виявиться з нами максимально сумісною. Залишається з’ясувати, які саме якості дійсно важливі.

Питаннями сумісності займалося безліч дослідників, і всі вони намагалися визначити найбільш вирішальні для цього якості. Всі ці люди, від учених до професійних свах, вивчили історії незліченної кількості пар, які то сходилися, то розходилися.

Загальні висновки такі:

Сумісність залежить не від певного набору рис. Сумісність – це не те, чим ви володієте. Це те, що ви створюєте. Це довгий процес переговорів, який повторюється знову і знову. Це характер, ставлення до партнера і готовність докладати зусилля.

Тут, звичайно ж, не можна не згадати про найбільш непередбачувану складову сумісності – того, що ми називаємо «хімією». Ця річ дійсно важлива, однак люди занадто часто і безпідставно на неї покладаються, знімаючи з себе всю відповідальність свідомого вибору. Вони вважають – як тільки ідеальний супутник з’явиться на горизонті, стріла Амура уб’є обох і почнеться щасливе життя. Однак …

Любов зачіпає багато рівнів людського життя. Вона пов’язана зі складним переплетенням біологічних і людських факторів. І найкраще з ними справляється той, хто докладає зусиль і свідомо формує свої відносини.

Ось що говорять фахівці:

«Значення сумісності перебільшено. Схожі риси особистості, які притягують людей одне до одного, можуть з часом змінитися. Вам може бути приємно проводити час з людиною, яка, як і ви, любить кататися на лижах. Але що залишиться від цієї прихильності, якщо один з вас, скажімо, зашкодить коліно? При розлученні ви скажете “Між нами немає нічого спільного” – а у вас вже діти, будинок, і 30 років спільного життя. Деякі глибинні цінності – ставлення до грошей або дітей – дуже важливі. Поверхневі – спорт, подорожі, сорти кави – не мають ніякого значення ». – Вільям Догерті, Університет Міннесоти.

«Надання великого значення питанню сумісності саме по собі може бути тривожним сигналом. Мої дослідження показали, що немає абсолютно ніякої різниці в об’єктивному рівні сумісності між щасливими і нещасливими парами. Різниця в тому, що нещасливі переконані, що сумісність для вдалого шлюбу життєво необхідна – і так само переконані, що вони нею не володіють. Коли люди говорять “Ми не зійшлися”, це зазвичай означає “Ми не можемо вибудувати наші відносини”. Люди перебільшують значення рис особистості або цінностей. І недооцінюють те, наскільки для вдалого шлюбу важлива схожість темпераментів ». – Тед Хастон, Університет Техасу.

«Більшість людей вважає сумісність базовою основою, а потім чекають від партнера чогось більшого. “Мені б хотілося, щоб він порозумівся з моїми родичами і робив усе, що я люблю робити; він повинен бути сексуальним і возити мене по модним курортам”. Я думаю, що стосунки можуть принести набагато більше радості, якщо ви навчитеся поважати думку один одного і спробуєте дізнатися про партнера якомога більше. Я часто думаю про висловлення “Зустріти свою половинку”. Вам дійсно потрібен той, хто буде з вами сперечатися і відстоювати точку зору, відмінну від вашої ».

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com/

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button