Людина

Вчені з’ясували, як ранкова зарядка захищає серце та інші органи

Про те, що щоденні фізичні вправи (при правильному їх виконанні) корисні, знають, мабуть, всі. Проте вчені досі не можуть відповісти на деякі питання, пов’язані з позитивним ефектом від ранкової зарядки. І зараз американський медик Сьюзі Хун (Suzi Hong) і її колеги спробували зрозуміти ряд важливих аспектів: свої висновки вчені виклали в журналі Brain, Behavior and Immunity.

afc23643149521e49ae7886d9e04cc65

Дослідники простежили за змінами, які відбуваються з мускулатурою, серцево-судинною системою, мозком і деякими іншими органами в момент зарядки. Всього в експерименті взяли участь 47 осіб: вони здійснювали коротку пробіжку, а також здавали кров до і після цього. Були проаналізовані сигнальні речовини і білки, концентрація яких змінювалася після бігу. Вчені, зокрема, звернули увагу на те, що концентрація білка TNF-альфа стала на 5% нижчою. Даний білок є реакцією людського організму на атаки мікробів і ракові пухлини. Зниження концентрації TNF-альфа вело до того, що інтенсивність запальних процесів в організмі знизилася.

Простіше кажучи, зарядку можна вважати певним аналогом протизапальних препаратів. Важливо відзначити, що для досягнення позитивного ефекту зовсім не обов’язково піддавати себе довгим і виснажливим тренуванням. Для поліпшення стану достатньо буде займатися фізичними вправами по 20 хвилин в день. Така зарядка, на думку вчених, допоможе захистити серце, кістки та м’язи і знизить шанси отримати багато важких захворювань.

Представлене дослідження – одне з багатьох, які демонструють комплексну користь фізичних вправ для здоров’я людини. Не так давно, наприклад, ще одна група вчених прийшла до висновку, що нарощування м’язової маси здатне продовжити життя. Крім цього, одне з недавніх досліджень показало, що фізичні вправи мають значний ефект на інтелект, покращуючи, зокрема, показники пам’яті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button