Людина

Вчені пояснили, чому чоловічі носи крупніше жіночих

Вчені пояснили, чому чоловічі носи крупніше жіночихАмериканським ученим вдалося не тільки довести, що носи у чоловіків у середньому більші, ніж у жінок, але і знайти наукове пояснення цієї закономірності.

Те, що носи у чоловіків на 10% більші, ніж у жінок, встановлено давно. З’ясувати причину цього вирішили американські антропологи. Протягом ряду років вони спостерігали за розвитком груп дітей від трьох до двадцяти років і переконалися, що розміри носа у маленьких дітей, які не залежать від статі дитини і приблизно однакові. А от після 11 років, з початком періоду перехідного віку, у хлопчиків вони починають збільшуватися швидше, ніж у дівчаток, одночасно із збільшенням м’язової маси.

Чоловічий організм в період статевого дозрівання набирає 95% м’язової маси, а жіночий всього 80%. І навіть при однаковій масі тіла м’язів у чоловіка буде більше, тому і ніс більший. Це обумовлено необхідністю більшого споживання кисню. Чоловікові для нормальної діяльності організму його потрібно 3 літри на хвилину, у той час, як жінці тільки 2,5. Щоб легкі отримували достатню його кількість, через ніс повинно пройти більше повітря. А тому чоловічий ніс вимагає збільшення його розмірів.

Результати своєї роботи вчені опублікували в «Американському журналі фізичної антропології».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button