Людина

Вчені знайшли у світі лише 50 людей з «золотою» кров’ю

Вчені знайшли у світі групу з 50 людей, що володіють «золотою» кров’ю. Її особливість полягає в нульовому резус-факторі, що робить таку людину універсальним донором, здатним допомогти кожному, але це є його головною слабкістю.

Вперше вчені дізналися про існування «золотої» крові в 60-ті роки. Тоді лікарі встановили, що мешканка Австралії має нульовий резус-фактор, що привело фахівців в шок. Після цього у всьому світі почалася маса досліджень, покликаних знайти інших подібних людей. У даний момент вдалося зафіксувати 50 осіб, що відповідають даним вимогам.

З одного боку, може здатися, що люди з «золотою» кров’ю повинні регулярно здавати її і ставати донорами для тих, хто потребує, які мають позитивний або негативний резус-фактор, але насправді все набагато складніше. Проблема такої людини в тому, що їй не підійде переливання від будь-якого іншого. Саме тому вони змушені виступати власними донорами і запасати кров на майбутнє, на той випадок, якщо вони опиняться в лікарні.

Один з жителів США, що відноситься до «золотої» групі, все життя жив у страху і постійно турбувався про своє здоров’я. У подорож він їздив виключно з супроводом і ніколи не сідав за кермо авто. З собою американець також завжди мав документи, що підтверджують унікальність його крові. У даний момент всього 9 чоловік з 50 знайдених активно займаються донорством.

Кнопка «Наверх»
Закрыть