Людина

Вчені знайшли більш дешевий і ефективний метод лікування депресії

Співробітники Університету Ексетера у Великобританії знайшли більш дешевий і до того ж більш ефективний метод боротьби з депресією. Виявляється, по якості «золотого стандарту» проста недорога терапія під назвою активація поведінки (АП) є настільки ж ефективною, як і когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), пише журнал «Ланцет».

АП – це відносно прості дії, які можуть бути поширені на молодших працівників з меншою підготовкою. Ця терапія приблизно на 20% дешевше, ніж КПТ, тому істотно полегшує доступ до лікування від депресії, роблячи його більш реалістичним, тому має всі шанси широко поширитися по всьому світу. Активація поведінки передбачає зосередженість людини на змістовній діяльності з урахуванням власних цінностей, що допомагає позбавиться від пригніченого стану.

Ефективність способу підтвердило дослідження Cobra, яке є одним з найбільших у світі за оцінкою психологічних методів позбавлення від депресії шляхом порівняння їх різних видів. На думку одного з керівників дослідження професора Девіда Річардса, ефективність лікування і його невисока вартість є головними пріоритетами при позбавленні від депресії. «Ми зробили висновок, що активація поведінки є настільки ж ефективною, як КПТ. Такий метод швидко пошириться, це захоплююча перспектива для скорочення часу очікування отримання лікування і поліпшення доступу до високоякісної терапії депресії у всьому світі», – сказав він.

Клінічна депресія торкнулася більше 350 млн людей у всьому світі і є другою за величиною причиною інвалідності.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button