Людина

Вчені знайшли ще одну причину виникнення мігрені

Вчені з’ясували, що поява мігрені в дорослому віці може бути пов’язано з рівнем гормонів в утробі перед народженням.

Image by Istvan Brecz-Gruber from Pixabay

Мігрень – це форма головного болю, яка, як правило, проявляється нападами. Вони можуть бути дуже сильними і тривати до декількох днів.

Вчені з Каліфорнійського університету (США) з’ясували, що розвиток мігрені у дорослих людей може бути пов’язано з рівнем гормонів в утробі матері під час їх розвитку. Дослідження опубліковано в журналі Frontiers in Pain Research.

Крім того, з’ясувалося, що за мігрень у чоловіків і жінок відповідають різні гени. “Ми вперше показали, що жінки з братом-близнюком мають більший ризик розвитку мігрені, ніж жінки з сестрою-близнюком. Виходячи з цього можна зробити висновок, що саме пренатальні фактори, пов’язані з рівнем внутрішньоутробних гормонів, можуть сприяти появі мігрені, – говорить Морган Фіцджеральд з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. – Крім того, ми також перші показали, що генетичні фактори, пов’язані з мігренями, можуть бути різними у чоловіків і жінок».

Дослідники вивчили дані 51 872 осіб, які брали участь у попередніх дослідженнях шведського реєстру близнюків. Саме використання для дослідження близнюків дозволило нівелювати вплив генів, і виділити роль пренатальних умов. Однак у дослідженні не вистачає даних про те, в якому віці у людей почалися перші напади, і в наступних роботах автори планують це виправити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments