Земля

У Таїланді ведеться розробка універсальної сироватки від укусів змій

За статистикою, щорічно по всьому світу помирають близько 94 000 осіб, які були піддані укусів різних отруйних змій. Згідно з цими даними, найбільш часто подібні інциденти відбуваються на територіях африканського і азіатського континенту. На жаль, на шляху порятунку людських життів стоїть велика перешкода, а полягає воно в тому, що на території Землі мешкає близько 600 різновидів отруйних змій, і практично для кожного виду існує своя протиотрута. Досить часто це призводить лікарів в замішання, так як вони не завжди можуть ідентифікувати змію, яка вкусила людину, і, відповідно, підібрати потрібну протиотруту. Подібна річ є дуже серйозною проблемою і тому вчені зайнялися розробкою універсального засобу, який допоможе людям боротися зі зміїною отрутою.

Нещодавно з’явилася інформація про те, що в руках африканських лікарів знаходиться сироватка, з допомогою якої можна запобігти впливу отрути будь-якої змії, що входить до складу сімейства кобр і гадюк, але препарату досить мало і його запас потихеньку виснажується. Імовірно, запас сироватки скінчиться вже до червня 2016 року і, відповідно, вичерпається можливість рятувати людей.

За інформацією, що надійшла від спільноти африканських лікарів, постачальником даного лікарського засобу, французькою фармацевтичною компанією, був згорнутий проект з виробництва і реалізації, так як керівництво вважало його нерентабельним. Однак, за словами світових експертів, вченими з Таїланду був виявлений спосіб створення сироватки, яка допоможе захистити людське життя від 18 отруйних змій, що мешкають на територіях азіатського і африканського континентів.

Згідно словам Кави Ратанабанангкун, співробітника лабораторії, при дослідному інституті Чулабхорна, розташованому в столиці Таїланду – Бангкоку, засіб, який він розробляє разом зі своїми колегами, здатний допомогти безлічі людей по всьому світу. Однак найбільшу актуальність він має в регіоні проживання Ратанабанангкуна.

Основною метою фахівців було створення найбільш універсальної протиотрути. Для цього Ратанабанангкун і його колеги провели справжнє полювання за зміями, зібравши 12 зразків отрути, що належал 6 видами плазунів, які населяють територію Азії, в число яких увійшли 4 кобри і 2 крайта.

В ході початкового етапу розробки сироватки вчені-дослідники здійснили введення невеликої кількості отруйних протеїнів, які були виділені зі зміїної отрути, тіла коней, а потім проводили збір антитіл, вироблених їх організмами. На підставі отриманих даних, тайські серпентологи висунули теорію, згідно з якою вплив, який чиниться на організм найбільш важливими протеїнами, може сприяти виробленню найбільш ефективної протиотрути, здатної боротися навіть з комбінацією отрути, що належить до різних видів змій.

Пізніше було проведено додаткове дослідження на групі мишей. В результаті експерименту з’ясувалося, що протиотрута, створена їх організмами, призвела до порятунку від 4 змій, що мешкають на території Камеруну та Єгипту. Вчені також відзначають, що в перспективі вона здатна захистити людину від впливу отрути, що належить 18 видів змій.

На даний момент тайські вчені продовжують проводити дослідження та експерименти в області створення універсальної сироватки, і це незважаючи на те, що їм потрібна матеріальна допомога.

Нагадаємо, що тайські вчені-серпентологи пообіцяли випустити недорогі ліки, які зможе дозволити собі навіть населення найбідніших країн світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button