Здоров'я

Розрив з коханою людиною здатний підірвати здоров’я

Наприклад, розлучення викликає хронічний стрес, так як це не швидкий процес. Під час самотнього процесу організм буде постійно виробляти стресовий гормон кортизол. А він підвищує тиск і частоту серцебиття, пише The Times of India.

Нерідко подібні проблеми викликають безсоння (за цим ховається, зокрема, кортизол). Брак сну сильно зношує організм. Потім, знижується імунітет або ж виникають передумови для виникнення аутоімунних захворювань (організм починає працювати проти самого себе).

На імунітет впливає і депресія, що нерідко супроводжує людей які розлучаються (соціальна ізоляція і почуття самотності позначаються на здоров’ї). В принципі, не виключено розвиток повноцінної клінічної депресії, доводить дослідження Гарвардського університету. А хронічний стрес підвищує рівень тривожності.

Людина, що зіткнулася з розлученням, може опинитися в ситуації гострої особистісної кризи (потрібно зрозуміти, хто ти без партнера). Це особливо часто відбувається, якщо більша частина життя зав’язана на шлюбного партнера.

Ще один наслідок переживань – порушення функції шлунково-кишкового тракту (печія, розлад шлунку і синдром роздратованого кишечника). Інша сторона питання – набір ваги, викликаний тривалим стресом. Він, як було доведено, посилює накопичення абдомінального жиру і штовхає до переїдання. Знову ж таки через кортизол внутрішні органи виявляються оточені жиром. Плюс, в даній ситуації гостра тяга до солодкого, жирного, солоного. Дані продукти ще більше підвищують рівень кортизолу.

Натхнення: meddaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button