Різне

Від ваги при народженні залежать розумові здібності

Від ваги при народженні залежать розумові здібностіДавно доведено, що багато психічних, когнітивних та поведінкових аспектів здоров’я закладаються ще під час внутрішньоутробного розвитку, а їх розвиток триває все життя. Пошуку і вивченню причинно-наслідкових зв’язків між формуванням мозку в до пологовому періоді і ранньому дитинстві і його можливостями в дорослому стані присвячено безліч досліджень. Команда норвезьких та американських вчених спробувала з’ясувати, як на функціонуванні мозку позначається вага дитини при народженні.

Довгі роки вчені вивчали дані МРТ дітей і дорослих. Цей метод дає можливість візуалізувати мозок і визначити розміри його складових частин. У дослідженні було задіяно 628 американців у віці 3-21 років. Всі учасники народилися здоровими і при появі на світ мали вагу, що вписується в середньостатистичні норми. Дослідники стежили за добровольцями багато років і по ходу їхнього життя збирали й аналізували дані про них, що відносяться до галузі генетики, психології, нейробіології і нейрофізіології.

Вчені оцінили, як вага новонародженого впливає на товщину і площу його мозкової кори, а також на загальний обсяг мозку. При цьому вчені врахували і вплив на ці показники таких факторів, як сімейний стан, стать, вік, генетична спадковість учасників дослідження. Виявилося, що навіть з усіма поправками на зазначені вище фактори люди, які при народженні важили 4 і більше кілограм, за більшістю параметрів мають порівняно більший мозок. Причому найбільший вплив відчувають зони мозку, що відповідають за прийняття рішень та обробку інформації.

Слід зазначити, що відмінності в розмірах і діяльності мозку спостерігаються тільки у дітей і підлітків, а в дорослому віці зв’язок між вагою при народженні і параметрами мозку втрачається. Як відзначає Крістін Біт Валховд, що керував дослідженням, їх робота показала, що навіть невелика різниця у вазі при народженні може відбиватися на параметрах та функціонуванні мозку навіть через багато років.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button