Різні цікавинки

Від ваги при народженні залежать розумові здібності

Від ваги при народженні залежать розумові здібностіДавно доведено, що багато психічних, когнітивних та поведінкових аспектів здоров’я закладаються ще під час внутрішньоутробного розвитку, а їх розвиток триває все життя. Пошуку і вивченню причинно-наслідкових зв’язків між формуванням мозку в до пологовому періоді і ранньому дитинстві і його можливостями в дорослому стані присвячено безліч досліджень. Команда норвезьких та американських вчених спробувала з’ясувати, як на функціонуванні мозку позначається вага дитини при народженні.

Довгі роки вчені вивчали дані МРТ дітей і дорослих. Цей метод дає можливість візуалізувати мозок і визначити розміри його складових частин. У дослідженні було задіяно 628 американців у віці 3-21 років. Всі учасники народилися здоровими і при появі на світ мали вагу, що вписується в середньостатистичні норми. Дослідники стежили за добровольцями багато років і по ходу їхнього життя збирали й аналізували дані про них, що відносяться до галузі генетики, психології, нейробіології і нейрофізіології.

Вчені оцінили, як вага новонародженого впливає на товщину і площу його мозкової кори, а також на загальний обсяг мозку. При цьому вчені врахували і вплив на ці показники таких факторів, як сімейний стан, стать, вік, генетична спадковість учасників дослідження. Виявилося, що навіть з усіма поправками на зазначені вище фактори люди, які при народженні важили 4 і більше кілограм, за більшістю параметрів мають порівняно більший мозок. Причому найбільший вплив відчувають зони мозку, що відповідають за прийняття рішень та обробку інформації.

Слід зазначити, що відмінності в розмірах і діяльності мозку спостерігаються тільки у дітей і підлітків, а в дорослому віці зв’язок між вагою при народженні і параметрами мозку втрачається. Як відзначає Крістін Біт Валховд, що керував дослідженням, їх робота показала, що навіть невелика різниця у вазі при народженні може відбиватися на параметрах та функціонуванні мозку навіть через багато років.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button