Земля

Відмова від вживання м’яса врятує планету

Останнім часом все частіше можна почути, що високий обсяг споживаних продуктів тваринного походження чинить негативний вплив як на благополуччя тварин, так і на навколишнє середовище. Однак ясність у те, наскільки люди повинні скоротити споживання м’ясної продукції, щоб уникнути катастрофічної шкоди для планети з’явилася лише нещодавно. Експерти прийшли до висновку, що споживання м’яса має бути скорочено більше ніж на 50%, а ось горіхів, фруктів, овочів і бобових слід їсти в два рази більше.

Деякі експерти закликають до більш радикальних змін у раціоні. Згідно з опублікованим в журналі Nature дослідженням, щоб уникнути глобального потепління, вирубки лісів і браку води, споживання м’ясної продукції потрібно скоротити на 90%. Які б цифри не приводили вчені, вони сходяться на думці щодо того, що для збереження планети всім проживаючим на ній людям потрібно різко знизити споживання м’яса. Проте, як цього можна досягти, поки не ясно.

Надмірне споживання м’ясної продукції, як і інші екологічні кризи слід вирішувати за допомогою політичних змін. Однак, більшість дискусій про те, чи приймати в їжу продукти тваринного походження, засновані лише на особистому виборі. Найбільша зміна в цьому плані на сьогодні, як вже можна було здогадатися, відбулося завдяки вегетаріанцям або веганам. Їх відповідь на глобальну кризу полягає в заміні яловичого стейка на блюдо з цвітної капусти.

Попри те, що число вегетаріанців зросло, підвищився загальний обсяг споживання м’яса. Це, зокрема, пов’язано зі збільшенням населення у світі. Саме з цієї причини багато хто сьогодні закликають до зміни підходу. Наприклад, альтернативою вегетаріанства називають флекситаріанство — рослинну дієту, яка допускає споживання плоті тварин в їжу. Її прихильники прагнуть вживати якомога меншу кількість продуктів тваринного походження, однак не виключають їх зі свого раціону. В той самий час певної кількості споживаного м’яса для класифікації флекситаріанця не існує. Попри те, що прихильники даної дієти нерідко зустрічаються з критикою з боку вегетаріанців, для них важливіше спонукати людей замислитися над тим, що вони можуть зробити для скорочення споживання м’яса у світі. Тенденція до дієти з пониженим вмістом м’яса багато в чому визначається молодими людьми.

За даними агентства Acosta, в даний час такого раціону дотримуються близько чверті представників покоління людей, які народилися в кінці 80-х — початку 90-х років. Одним з лідерів цього руху є Брайан Кейтмен. Він каже, що його прагнення спонукати людей знизити споживання плоті тварин засноване на декількох речах: зокрема, його турбують високі ціни на продукти, руйнування навколишнього середовища, хвороби серця, а також жорстоке поводження з тваринами. На його думку, скорочення споживання м’яса може вирішити багато проблем. Він також упевнений в тому, що не всю таку продукцію можна вважати однаковою — перевагу краще віддавати високоякісному, екологічно чистому м’ясу, яке було вироблено в гуманних стосовно тварин умовах.

«Як тільки ви зрозумієте, що фабричне сільське господарство і вироблена ним продукція пов’язані з багатьма проблемами, які завдають шкоди не тільки нам самим, але й іншим, ви усвідомлюєте, що те, що виходить з ваших уст, так само важливо, як і те, яка їжа в них потрапляє», — цитує The Guardian Кейтмена.

При цьому він закликав підтримувати спрямовані на скорочення споживання м’яса політичні ініціативи і заохочувати ресторани, які розширюють своє вегетаріанське меню. Адже навіть ці невеликі дії допоможуть врятувати планету.

На користь припущення про те, що локальні зміни у сфері харчування можуть мати глобальний вплив, кажуть деякі факти. Приміром, китайці з високими прибутками віддають перевагу на користь м’яса, оскільки беруть приклад з заходу, де його вживають заможні люди.

«Якщо ви скажете китайцеві, що ви вегетаріанець, він цього не зрозуміє. Однак якщо буде існувати досить велика група людей, яка живиться таким чином, і буде ясно, що її члени є прогресивними діячами, а не жертвами, це стане сильним сигналом для таких країн як Китай, які захочуть надолужити згаяне», — вважає доктор Марко Спрінгманн, який очолював дослідницьку групу, що опублікувала доповідь у журналі Nature.

На його думку, якщо люди поступово не змінять своє ставлення до питань споживання м’яса, ситуація у світі стане набагато гіршою.

«Якщо ми продовжимо вживати м’ясо в звичному обсязі, дуже ймовірно, що на Землі буде більше повеней і ураганів. Також це призведе до екстремальних погодних умов, які будуть пов’язані з перевищенням цільового показника зміни клімату в два градуси», — заявив Спрінгманн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button