Різні цікавинки

Де використовують порошкові фарби

PoroshkovayaPokraskaMetalla-250x250Порошкові покриття дуже затребувані в промисловості, наприклад, для фарбування внутрішньої поверхні труб, розрахованих на вплив високих температур, високого тиску і інших чинників, які призводять до корозії металу. У цих випадках даний метод забарвлення є просто незамінним. В індустрії металовиробництва порошковим фарбникам вдалося практично витіснити всі рідкі лакофарбові матеріали.

Застосування порошкових барвників також тісно увійшло в наш побут, і безпосередньо в наші квартири і будинки. Скло і кераміка, панелі МДФ і камені – далеко не повний перелік матеріалів, які фарбуються за допомогою даного методу.

До особливостей http://www.flagman3000.ru/ можна віднести наступне. Напилення фарби проводиться тільки на попередньо очищену металеву поверхню. Частинки, що потрапляють на метал заряджаються попередньо від зовнішнього джерела і прилипають до поверхні з протилежним зарядом. Цікаво, що камера напилення протягом всього процесу роботи має здатність вловлювати частинки, які не потрапили на поверхню, що фарбується, щоб потім їх використовувати ще раз. Після завершення даного процесу виріб переміщається в камеру для полімеризації, де відбувається його подальша обробка шляхом запікання. А саме, нанесений порошковий шар розігрівається до необхідної температури плавлення і потім, розтікаючись, утворює тонку і міцну плівку.

У ході стрімкого розвитку технологій покриття порошковими фарбами також стало можливим фарбування дерева і панелей МДФ, хоча дані матеріали і схильні до впливу вологих і температурних режимів. Але застосування даної технології не передбачає всіх видів недоліків при рідкому забарвленні поверхні, де завжди з’являються проблеми зі стиками і з пазами.

Фарбування виробів і їх комплектуючих способом порошкового фарбування відбувається на відповідному обладнанні, або шляхом напилення, або за допомогою занурення виробів в псевдорідиний шар з порошковою фарбою. Також застосовується метод газополум’яного розпилення.

Для запікання порошкових фарб використовуються полімеризаційні печі. Вони являють собою закриті камери, в яких розігрівається температура, потрібна для полімеризації. У цих же камерах відбувається і фарбування виробів.

Сам процес полімеризації, також як і експлуатація виробів, є екологічно безпечною. Дане виробництво повністю відповідає санітарно-технічним правилам і нормам. Витрачений на виробництво час відрізняється кількістю наносимих шарів. Кожен наступний полімеризаційний шар потрібно повністю просушити перед тим, як наносити наступний.

Такі способи забарвлення дозволяють економити не тільки час виробничого процесу, але обходяться набагато дешевше, ніж фарбування рідкими фарбами. Крім того, порошкові фарби більш безпечні щодо екології і набагато економічніші.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button