Людина

Миття рук очищає совість

Зазвичай ніхто з пересічних людей не ставить знак рівності між моральними нормами і найпростішими вимогами гігієни. Інша справа психологи. Американські та канадські вчені звернули увагу на взаємозв’язок між охайністю індивіда і його чистим сумлінням.

foto_cikavosti_05.10.2014-08_resized

 

Всім відомий приклад з Біблії. Після загибелі Ісуса з Назарета, Понтій Пилат, що відправив його на страту першим ділом умиває руки. Ідіома «умивати руки» увійшла в усі європейські мови в значенні «ухилятися від участі в якій-небудь справі; знімати з себе відповідальність ». Перші християни хрестилися в проточній воді. У мусульман прийнято ритуальне обмивання ступнів ніг перед молитвою. Індуси теж здійснюють ритуальні обмивання.

Читайте також: У головному мозку вчені з Оксфордського університету виявили совість?

Фахівці, які зацікавилися психологічним взаємозв’язком між потребою в омиванні тіла і полегшенні совісті, запропонували групі добровольців пройти три різних тесту.

Студентам, які брали участь в експерименті, розділили на дві групи та запропонували згадати і записати від руки або морально бездоганний або аморальний вчинок зі свого минулого. Потім їм було запропоновано вибрати один з двох подарунків: або антисептичну хустку, або олівець. Піддослідні, які пригадали свої сумнівні в моральному відношенні вчинки, всі як один вибрали гігієнічні очищаючі серветки.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button