Екологія

Війна росії проти України загострює кліматичну кризу у світі

Через авіаудари рф по нафтобазах та інфраструктурних об’єктах у повітря потрапляє вкрай велика кількість забруднювальних речовин і парникових газів.

Збройна агресія російської федерації, яку вона розгорнула в Україні, загострює кліматичну кризу у світі.

На цьому наголосив радник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Власенко на 15-й сесії Конференції держав-учасниць Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю у Нью-Йорку.

У рамках сесії обговорювали питання участі осіб з інвалідністю у кліматичних заходах, зниження ризику стихійних лих і стійкість до них. Зокрема, звернули увагу на те, що через російську агресію кількість осіб з інвалідністю в Україні сильно зросла.

“Війна в Україні – перший військовий конфлікт такого рівня у XXI сторіччі. Через авіаудари рф по наших нафтобазах та інфраструктурних об’єктах в повітря потрапляє вкрай велика кількість забруднювальних речовин і парникових газів. Водночас росія знищує українські ліси, водно-болотні угіддя, луки та пасовища, що є основними поглиначами вуглецю. Це впливає на зміну клімату”, – заявив Власенко.

Радник міністра зазначив, що нині для оцінювання збитків довкіллю та розрахунку викидів парникових газів Україна збирає та аналізує інформацію з використанням супутникових знімків, зокрема даних системи “Копернікус”.

На сесії український представник наголосив, що для нашої країни важливо нині запровадити нові підходи та створити методики для розрахунку збитків від військових дій і далі інформувати світ про злочини агресора.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button