Здоров'я

Наклейка з рідких кристалів контролює серце

Дослідники з американського Північнозахідного і Іллінойського університетів розробили мініатюрний медичний датчик, який приклеюється до шкіри і може контролювати стан серцево-судинної системи людини, а також стан її шкіри.

foto_cikavosti_26.09.2014-017_resized

Пристрій розміром в 5 квадратних сантиметрів вміщує тисячі крихітних рідких кристалів, поміщених в гнучкий субстрат. Всього він містить 3600 кристалів, кожен площею в половину квадратного міліметра. Ця мініатюрна система, яка призначена для постійного носіння, може вимірювати температуру шкіри і змінює свій колір, сигналізуючи пацієнту, що щось не так.

«Наш пристрій механічно невидимий. Він надтонкий і непомітний для людини, яка відчуває її як другу шкіру», говорить один з головних розробників Джонганг Хуанг.

Читайте також: Людина-ґаджет: Кріс Денсі

Технологія вимірювання використовує температурні зміни на поверхні шкіри, що дозволяє визначити швидкість кров’яного потоку, яке має безпосереднє відношення до здоров’я серцево-судинної системи людини, і рівень гідратації шкіри (коли шкіра зневоднюється, властивості термічної провідності шкіри міняються). При впливі температури на кристали вони змінюють колір і масив таких кристалів показує, як температура розподіляється в межах розташування пристрою. Спеціальний алгоритм переводить температурні дані в точні показники здоров’я людини. Весь вимір займає приблизно 30 секунд.

Крім того, пристрій, названий епідермальним фотонним сенсором, містить бездротову нагрівальну систему, яка живиться за рахунок електромагнітних хвиль, присутніх в навколишньому середовищі. Ця система використовується для визначення термічних властивостей шкіри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button