Здоров'я

Вітаміни, отримані з їжею, можуть зменшити ризик смерті

Ще в 2018 році було доведено, що більшість вітамінних добавок не мають практично ніякої користі. Тоді в список виключень увійшли хіба що фолієва кислота і комплекс вітамінів групи B — дослідження показали, що вони дійсно здатні зменшити ризик розвитку таких серцево-судинних захворювань, як інсульт. Надмірне вживання добавок, на думку деяких вчених, може бути шкідливим і навіть стати причиною виникнення раку. Дослідники з Університету Тафтса розповіли, як уникнути негативних наслідків.

Вони виявили, що надмірне вживання кальцію у кількості понад 1000 міліграм в день може збільшити ризик розвитку раку. Також згубним для здоров’я є приймання добавок з вітаміном D — якщо у людини немає дефіциту, підвищення його кількість може привести до проблем зі здоров’ям. Крім усього цього, дослідники в черговий раз знайшли докази того, що вживання харчових добавок жодним чином не знижує ризик смерті, тобто вони повністю марні.

Дослідження показало, що для того щоб отримати користь від вітамінів A і K, а також магнію і цинку, необхідно отримувати їх виключно з реальної їжі, а не спеціальних порошків. Якщо взяти той же кальцій, то при одержанні його зі свіжих продуктів ніякого ризику розвитку раку не спостерігалося. Він міститься в молочних продуктах, капусті та рибі, і при надходженні від них впливає на організм лише позитивно.

Користь біологічних добавок часто піддається сумніву, оскільки у виробників немає яких-небудь нормативних актів, і деякі з них можуть навіть не містити заявленої кількості корисних речовин.

Кнопка «Наверх»