Земля

Виявлено, що кожну ніч по обличчю людини повзають восьминогі кліщі

Крихітні восьминогі кліщі постійно живуть на людському обличчі, запевняють вчені. Нове дослідження показало, що кліщі, невидимі неозброєним оком, присутні у 100% людей, які взяли участь у тестуванні.

Демодекс, саме так називається мікроскопічний кліщ, який живе у волосяних фолікулах і живиться виділеним шкірою голови жиром.

Людські обличчя є домівкою для двох видів кліщів – Demodex folliculorum і Demodex Brevis, що не є близькими родичами, як можна було б припустити.

foto_cikavosti_2908.2014-06-01

“Вони, насправді, дуже милі, – сказала Меган Томмес, аспірант Державного університету Північної Кароліни. З їх вісьмома ніжками вони майже плавають у жирі, що виділяється шкірою”.

При цьому, Меган вважає наявність кліщів позитивним моментом.

“Вони, як друзі, які весь час з вами”, – заявляє вона.

Читайте також: Вчені назвали найбруднішу кімнату в будинку

У зв’язку з тим, що демодекси є у кожної людини, вони, мабуть, не викликають ніяких проблем, що вельми обнадіює. У тестах ДНК 29 осіб старше 18 років, тобто у 100% добровольців, які взяли участь у дослідженні, було виявлено ДНК кліщів демодексів, пише у свіжому номері Mail Online.

foto_cikavosti_2908.2014-06

За словами Томмес, повторне тестування з великим числом учасників також дало 100% результат. Вчені не знають точно, як ці кліщі поширюються. За однією з версій, вони передаються від матері до дитини під час грудного вигодовування. Примітно, що у дітей та підлітків демодекси зустрічаються рідше.

Кліщі, ймовірно, повзають по обличчях людей вночі, коли темно, відзначають вчені.

Читайте також: Брудні килими — один з найнебезпечніших розсадників інфекцій

Демодекс живе з людиною протягом дуже довгого часу. Цілком ймовірно, що ще з тих часів, як перші люди вийшли з Африки і розійшлися по всьому світу, говорить Мішель Траутвейн, ад’юнкт-професор ентомології штату Північна Кароліна.

Тепер дослідники розраховують з’ясувати, чи можна, використовуючи ДНК демодекса, відстежити еволюційну історію людства, простеживши стародавні шляхи міграції людей.

[youtube]-acQkQ3t-G4[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button