Головна / Земля / Виявлено, що кожну ніч по обличчю людини повзають восьминогі кліщі

Виявлено, що кожну ніч по обличчю людини повзають восьминогі кліщі

Крихітні восьминогі кліщі постійно живуть на людському обличчі, запевняють вчені. Нове дослідження показало, що кліщі, невидимі неозброєним оком, присутні у 100% людей, які взяли участь у тестуванні.

Демодекс, саме так називається мікроскопічний кліщ, який живе у волосяних фолікулах і живиться виділеним шкірою голови жиром.

Людські обличчя є домівкою для двох видів кліщів — Demodex folliculorum і Demodex Brevis, що не є близькими родичами, як можна було б припустити.

foto_cikavosti_2908.2014-06-01

«Вони, насправді, дуже милі, — сказала Меган Томмес, аспірант Державного університету Північної Кароліни. З їх вісьмома ніжками вони майже плавають у жирі, що виділяється шкірою».

При цьому, Меган вважає наявність кліщів позитивним моментом.

«Вони, як друзі, які весь час з вами», — заявляє вона.

Читайте також: Вчені назвали найбруднішу кімнату в будинку

У зв’язку з тим, що демодекси є у кожної людини, вони, мабуть, не викликають ніяких проблем, що вельми обнадіює. У тестах ДНК 29 осіб старше 18 років, тобто у 100% добровольців, які взяли участь у дослідженні, було виявлено ДНК кліщів демодексів, пише у свіжому номері Mail Online.

foto_cikavosti_2908.2014-06

За словами Томмес, повторне тестування з великим числом учасників також дало 100% результат. Вчені не знають точно, як ці кліщі поширюються. За однією з версій, вони передаються від матері до дитини під час грудного вигодовування. Примітно, що у дітей та підлітків демодекси зустрічаються рідше.

Кліщі, ймовірно, повзають по обличчях людей вночі, коли темно, відзначають вчені.

Читайте також: Брудні килими — один з найнебезпечніших розсадників інфекцій

Демодекс живе з людиною протягом дуже довгого часу. Цілком ймовірно, що ще з тих часів, як перші люди вийшли з Африки і розійшлися по всьому світу, говорить Мішель Траутвейн, ад’юнкт-професор ентомології штату Північна Кароліна.

Тепер дослідники розраховують з’ясувати, чи можна, використовуючи ДНК демодекса, відстежити еволюційну історію людства, простеживши стародавні шляхи міграції людей.

[youtube]-acQkQ3t-G4[/youtube]