Людина

Вчені назвали головні причини передчасного старіння

Спільна група британських та італійських вчених за результатами дослідження назвала головні причини старіння людини раніше терміну. Біологічний вік може підвищитися на тлі схильності до надмірного вживання алкоголю та постійного стресу.

Ученые назвали главные причины преждевременного старения

Під час дослідження медики проаналізували дані 2239 осіб. Учасники експерименту здали аналізи сироватку крові та сечі. Вчені виявили зв’язок біологічного віку, що складається з епігенетичних і біохімічних маркерів, з сотнями тисяч ознак. Для цього фахівці вивчили зразки аналізів за допомогою технологій спектроскопії магнітного резонансу на ядрах, а також рідинної хромато-мас-спектрометрії.

За словами медиків, на старіння організму вказують маркери сполук, які беруть участь у метилируванні ланцюжка ДНК, а саме приєднання атомів вуглецю і водню до нуклеотидів. Відзначається, що безпосередньо в ДНК ніяких змін не відбувалося, проте змінюється активність окремих генів. В процесі старіння змінювався метилирований профіль в деяких частинах гена був відзначений дефіцит метильних груп, тоді як в інших — їх надлишок. Даний процес пов’язаний з тривожністю, стресами і регулярним вживанням алкоголю. Крім того, вчені знайшли зв’язок маркерів старіння з зайвою вагою і ожирінням.

Раніше медики назвали 15 звичок, які викликають старіння шкіри. У їх числі сон з макіяжем, сон на животі і боку та висока температура в кімнаті.

Кнопка «Наверх»