Людина

Люди, які пережили розлучення, стають сильнішими і щасливішими

Більшості з нас вже доводилося переживати розрив з колись близькою людиною. Можливо, хтось переживає його прямо зараз.

02-05-15-foto-600x300-1

Зрозуміло, розрив відносин – це завжди болісно, незалежно від того, скільки довго вони тривали. Це важко навіть тоді, коли все, що від них залишилося, – це тільки крики і скандали. Біль втрати близької людини здається нестерпним…

Це як якщо б вам видалили одну з кінцівок. Залишається тільки біль і відчуття абсолютної самотності…

Тим не менш, у цієї бол є і щось очищаюче: ми стаємо перебірливими, починаємо цінувати себе і… зрештою стаємо щасливими. Коли ви розриваєте безперспективні відносини, то робите перший серйозний крок у боротьбі за власне щастя.

Багато хто не може відмовитися від партнера, якого вже розлюбили, тільки тому, що, здається, він дає відчуття комфорту, безпеки і впевненості в собі. Але з часом, коли розрив вже пережили, вони розуміють: комфорт і душевне тепло є вже в них самих…

Повірте мені. Якщо ви вже думаєте, що, можливо, варто було б розлучитися, то так дійсно буде краще…

Ось що з приводу перерваних відносин кажуть фахівці-психологи.

Трава дійсно зеленішою на іншій стороні.

Коли ми приймаємо рішення закінчити відносини, то майбутнє здається нам певною мірою туманним. Ми вважаємо, що краще точно не буде. І думка залишитися на самоті всіх нас лякає однаково.

Ми вважаємо, що кращого все одно ніколи не знайти, і ця думка страшно лякає. Дослідники Тай Таширо і Патрісія Фрейзер кажуть, що найбільш популярна думка звучить приблизно так: “Я більше ніколи не буду у відносинах. Всі навколо козли! Буду одна…”.

[ads2] Ці два психологи провели дослідження з участю 92 студентів, які переживають розрив відносин. Вони заповнювали анкету, в якій розповідали про причини розриву і про те, як вони справляються з психологічним стресом.

Ось до яких висновків вони прийшли зі слів Таширо:

“Незважаючи на те, що майже всі учасники дослідження були в пригніченому стані, вони визнавали: їх життя після розриву стала кращим. Кожен перерахував приблизно п’ять переваг життя без партнера.

Всі вони відзначають, що стали більш незалежними і впевненими в собі. Багато хто після розриву відчував, що стали ближче до членів своєї сім’ї і друзям”.

Це, звичайно, важко уявити, але ви дійсно будете щасливі, якщо пройдете через таке важко випробування. Це правда. Як кажуть, тут головне – зробити рішучий крок.

Ми стаємо сильнішими після того, як позбавляємося від “каменя”, що тягнув нас вниз.

Це смішно і банально, але без цієї фрази ніяк не обійтися: “Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими”. Вона як не можна краще описує те, що буде відбуватися у вашому житті після припинення відносин.

Ряд досліджень показує, що чим більше душевних травм ми переживаємо протягом життя, тим більш сильною і здоровою людиною стаємо в підсумку. Парадокс, але це так!

Одне дослідження показало, що стрес, пов’язаний з розлученням з близькою людиною, долається приблизно за три місяці. Важливо тільки пережити їх, а далі прийде щастя. Обов’язково прийде.

Читайте також: 

Таширо продовжує:

“У нас дійсно є дані, що люди після розриву тривалих відносин починають відчувати себе сильнішими. Вони стають впевненіше в собі, хоча і розповідають, що біль була не тільки емоційного, але й фізичною.

Звичайно, це нелегко розлучитися з людиною, з якою ти будував близькі і стабільні відносини. Зрозуміло, перший час всі відчувають себе глибоко нещасними. Така реакція вашого мозку – це його спосіб запитати: “Ви впевнені в тому, що зробили?”. Але цей стан проходить зазвичай швидше, ніж ви схильні припускати. Люди переоцінюють стрес, пов’язаний з розривом – принаймні, його тривалість – точно”.

Головне, каже він, не дати мозку вчепитися за старе і змусити вас відновити спочатку безперспективні відносини.

Обговорюйте свої особисті проблеми з друзями. Це допомагає.

Коли ви знаходите своє власне світло в кінці тунелю, здається, що це назавжди. Але що, якщо вам доводиться переживати розрив знову і знову?

The New York Times розповідає про дослідження Університету Арізони, в рамках якого психологи поспілкувалися з 210 молодими людьми віком 17-29 років. Всі вони переживали від того, що нещодавно зазнали фіаско у відносинах.

Виявилося, що ті молоді люди, які ділилися своїм болем з друзями і близькими, почували себе набагато краще, ніж ті, хто віддавав перевагу переживати розрив самостійно, ні з ким його не обговорюючи. Більш того, вони стали говорити, що “стали краще розуміти себе” і навчилися розбиратися у своїх почуттях. І вже набагато швидше, ніж очікували (буквально через пару тижнів), знаходили нового партнера.

Майя Анжелу одного разу сказала:

“Щоб довірити своє серце новому партнеру ще раз, вам знадобиться мужність. Але ви повинні пробувати знову і знову – поки не знайдете те, що шукали”.

І ми хочемо, щоб ви теж не боялися жити і експериментувати. Підтримувати нездорові відносини тільки тому, що боїшся розриву відносин – нерозумно і контрпродуктивно.


Натхнення: http://lifter.com.ua/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button