Технології

Вуличне освітлення з допомогою… рослин (відео)

Біологам з невеликої компанії в американському Сан-Франциско вдалося створити незвичайний генетично модифікований продукт – рослини, які світяться в темряві. Для цього в ДНК квітів були підсаджені гени, що відповідають за світіння у світлячків і морського планктону.

Щоб отримати кошти на вивчення, створення і масове виробництво рослин-світлячків, вчені почали збирати гроші в інтернеті.

foto_cikavosti_10.10.2014-012_resized

Кілька місяців тому, коли необхідна сума набралася – більше $ 400 тисяч, команда фахівців запитала у зацікавлених інвесторів, що б вони хотіли зробити на зібрані кошти – запустити рослини в продаж, або ж продовжити дослідження і посилити їх світіння? Всі респонденти одностайно схилилися до другого варіанту.

Читайте також: Розумна система вуличного освітлення в Індії

Щоб створити біолюмінісцентні рослини, вчені штучно схрещують рослину сімейства Капустяні – Arabidopsis, а також морську бактерію, що світиться, Vibrio fischeri.

Процес був вельми трудомістким і довгим. Біоінженерам необхідно було вибудувати безліч різних послідовностей ДНК, що містять впроваджені гени світіння. Потім їх відправляли в компанію Cambrian Genomics, яка займається лазерною роздруківкою мільйонів ланцюжків індивідуальних фрагментів синтетичної ДНК.

Отримана нова ДНК впроваджувалася в листя рослини за допомогою патогенної бактерії Agrobacterium tumefaciens, яка була нейтралізована заради експерименту і не завдавала шкоди безпосередньо рослині. Після чого вчені спостерігали, як швидко модифікована ДНК приживеться і скільки світла зможе давати.

Натхнення: news.gisher.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button