Наука

Вчені: Кімнатні рослини не люблять дотику

Вчені з Австралії нещодавно з’ясували, що кімнатні рослини насправді не люблять дотиків. Нове дослідження говорить про те, що, торкнувшись квітку, людина запускає в ній ланцюгову реакцію, яка змінює порядку 10% геному.

В Австралії вчені провели нове дослідження, яке показало, що кімнатні рослини, всупереч усталеній думці, насправді не люблять дотиків. Шкоду квітці може завдати не тільки дотик людини, але навіть тварини або іншої рослини, нехай навіть і такого ж виду. При контакті у його структурі запускаються генетичні зміни, заявляють дослідники у своїй статті в журналі Plant Journal. Зі слів автора дослідження професора Уїлана, навіть найлегший дотик людини, тварини, комахи або іншої рослини до квітки провокує в неї своєрідну захисну реакцію, яка проявляється в 30-хвилинної заміни 10% геному. Крім того, повторний дотик або періодично повторюване в більшості випадків призводить вже до заміни 30% всього геному, а відповідно і до зниження темпів зростання.

Дослідники поки точно не знають, що призводить до настільки активної захисної реакції кімнатних рослин на дотики, але відзначають, що знайти відповідь на це питання вкрай важливе, адже вона зможе допомогти в оптимізації землеробства і овочівництва. У добавок до всього, потрібно з’ясовувати, як поводитимуться штучно вирощені рослини, позбавлені такої сильної реакції на дотики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button