Здоров'я

Мозок людини у стані депресії

Мозок людей, які страждають від депресії, демонструє знижену адаптивність до навколишнього середовища, такі дані показало нове унікальне дослідження. Це дослідження нейропластичності і депресії стало результатом співпраці між Black Dog Institute і Австралійським інститутом неврології. Воно було опубліковано в журналі Neuropsychopharmacology.

“Ми продемонстрували, що пластичність знижена під час депресії”, – сказала один з дослідників, професор Коллін Лу. На зміну застарілим думкам, згідно з яким мозок дорослих нездатний видозмінюватися і відновлюватися, прийшло розуміння того, що мозок змінюється протягом усього життя. “Коли ви вивчаєте щось, наприклад нотну послідовність на піаніно, частина вашого мозку, яка відповідає за цю поведінку, змінюється за лічені хвилини”, – сказала Лу.

“Коли ви забуваєте вивчене, ця частина мозку знову стискається”. Нейропластічность включає в себе утворення нових нейронів і розростання вже існуючих, з метою утворення нових сполук. На цьому базуються навчання і пам’ять.

Однак є й негативні наслідки такої пластичності, адже замість зростання мозок може почати стискатися. Дослідження показали, що депресивні люди мають труднощі у навчанні, а оскільки навчання вимагає нейропластичності, вчені припустили, що їхня сіра речовина менш пластична.

У даному дослідженні брали участь 23 людини з клінічною депресією, а також контрольна група з 23 осіб, однакової статі і віку. Через 13 хвилин магнітної стимуляції мозку, дослідники виявили, що нейропластічность підвищилася тільки у здорових людей.

За словами вчених, це перший об’єктивний тест, який підтвердив, що депресія пов’язана зі зниженням нейропластичності.

Натхнення: globalscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button