Технології

Графеновий канат виявився легше і міцніше мідного дроту

У традиційного мідного дроту з’явився потенційний конкурент – графеновий канат, створений фізиками з університету Пенсільванії і японського університету Синсю. Проводиме волокно володіє незначною масою, проте його можна легко розтягнути в кілька разів, не пошкодивши при цьому ідеальної структури графена.

foto_cikavosti_25.06.2014-08_resized

В ході експерименту дослідники хімічно відлущили пластівці графена від блоку графіту. Потім ці пластівці змішали з водою і за допомогою центрифуги перетворили розчин у суспензію. Отриману суміш розподілили по пластині і дали їй висохнути. Таким чином сформувалася тонка прозора плівка оксиду графена. Потім плівку зняли з пластини і нарізали тонкими смужками. Їх згодом з’єднали разом і скрутили в єдиний канат.

Читайте також: Штучний графен може виявитися краще природного

Його можна легко зв’язати у вузол і розтягнути з силою – значна деформація йому не загрожує.

“Ми виявили, що волокно з оксиду графену є найбільш міцним вуглецевим волокном з існуючих на сьогоднішній день. Найімовірніше, таку міцність забезпечують матеріалу мініатюрні повітряні кишені в структурі матеріалу”, – пояснює Маурісіо Терронес (Mauricio Terrones), професор фізики, хімії, матеріалознавства та інженерії з університету Пенсільванії.

Видалення кисню з матеріалу підвищує його електропровідність, а додавання срібних наностержнів наближає показник електропровідності до традиційного мідного дроту. Володіючи аналогічною здатністю до проведення електричного струму, графеновий канат має значну перевагу перед мідним дротом: він легший і міцніший, що робить його незаперечним переможцем у конкуренції за використання в промисловості. Однак, варто зазначити, що вартість класичного мідного дроту і масштаби його виробництва по всьому світу (технологічний процес давно налагоджений) поки не дозволяють сподіватися на масштабний перехід до графенового волокна.

Читайте також: Нова надміцна тканина з вузлів

Терронес і його колеги повідомляють в прес-релізі, що головне потенційне застосування новинки – це високочутливі датчики, які можна використовувати у всіх галузях промисловості від біомедицини до військової робототехніки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button