Людина

Вживання зелені корисне для кишечника

Батьки люблять розповідати своїм дітям, що якщо вони будуть їсти багато зелені, то виростуть великими і сильними. Тепер вчені вважають, що вони знайшли додаткову причину, завдяки якій зелені продукти можуть бути корисні для здоров’я.

Вживання зелені корисно для кишечника

Дослідники з Інституту Уолтера і Елізи Хол і з Університету Йорка з’ясували, що молекула цукру під назвою SQ, що міститься в капусті, шпинаті і іншій зелені, допомагає поширюватися корисним бактеріям в кишечнику. Як відомо, коли в кишечнику удосталь міститься «хороших» бактерії, вони зменшують кількість «поганих» бактерій, які можуть викликати біль у шлунку і різні захворювання.

Молекула цукру SQ знаходиться в достатку в природних продуктах і є досить незвичайною, оскільки це єдиний вид цукор, який містить сірку. Сірка має вирішальне значення для побудови білків – найважливішого компонента всіх живих організмів. Але досі не було відомо, як цей цукор можуть використовувати кишкові бактерії. Нове дослідження показало, що кожен раз, коли ми їмо зелені листові овочі, ми споживаємо значну кількість цукру SQ, що використовуються в якості джерела енергії корисними кишковими бактеріями. Дане відкриття може бути корисним для розробки методів, що стимулюють ріст здорової мікрофлори в кишечнику. Зокрема, це стосується «хорошої» форми бактерії E Coli.

Читайте також: 

Переважна більшість бактерій E. Coli корисні для здоров’я, але ці бактерії також мають погану репутацію тому, що невелика кількість видів цієї кишкової палички можуть викликати харчове отруєння. E. Coli забезпечує захисний бар’єр, який запобігає зростанню і колонізацією «поганих» бактерій, так як корисні бактерії починають займати більшу площу.

Фахівці вважають, що вживання молекули цукру SQ, яка міститься в зелені, виявиться важливим чинником підтримки кишкової мікрофлори і доброго здоров’я травної системи. Відкриття вчених також містить важливі ідеї, які одного дня можуть бути використані для розробки абсолютно нового класу антибіотиків, вважають експерти. Нові антимікробні стратегії сьогодні вкрай необхідні, оскільки все більше і більше бактерій набувають стійкість до існуючих класів антибіотиків.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button