Різні цікавинки

Взуттєвий клей: який вибрати?

klei_250Клейове кріплення деталей взуття буває двох типів – основне і допоміжне. Основне – це приклеювання каблуків, підошов і затягування заготівель верху. Допоміжне – приклеювання бічних деталей, міжпрокладки, піднесенням частини, задників і загинання країв деталей верху взуття. Тому перш ніж вибрати і купити клей для взуття, необхідно визначити для яких завдань він використовуватиметься. Найбільш поширені наступні види клеїв для ремонту взуття.

Поліуретановий клей

Складається з розчину каучуку (десмокола або еластотіка) і затверджувача (поліізоціанату). Ці міцні взуттєві клеї використовуються для промазування затяжної заготівлі і приклеювання гумових, поліуретанових і шкіряних підошов до верху з синтетичних і текстильних матеріалів, а також з натуральної шкіри.

Поліуретановий клей твердне після нанесення на поверхню, тому він має високу міцність склеювання. Це кращий клей для взуття з пористих матеріалів, оскільки в процесі твердіння він збільшується в об’ємі. Окрім того, придбавши його в компанії «Обувь-комплект» за адресою http://obuv-complekt.com/g4043692-poliuretanovyj-klej-desmokol ви будете мати гарантію, що купили дійсно якісний товар.

Наїритовий клей (поліхлоропреновий)

Складається з наїрита, адгезійно-активних смол, вулканізуючих речовин, органічних розчинників і інших добавок. Такі клеї для взуття підходять для приклеювання підошов, гумових каблуків, склеювання устілки з напівустілкою, затягування заготівель верху, обтягування каблуків, просочення і вклеювання еластичних підносків. Верх взуття може бути текстильним, з натуральної шкіри або синтетичним з поліуретановим покриттям, підошва – з повсті, натуральної шкіри або гуми.

Наїритовий клей створює міцний шов, стійкий до дії води, крім того довга фіксація склеюваних поверхонь при використанні цього клею не потрібна.

Каучукоперхлорвініловий клей

Складається з полівінілхлоридної і інденкумаронових смол або синтетичного каучуку. Основне призначення – склеювання текстильних і шкіряних шарів устілок, приклеювання гумових підошов до дерматинового верху. Каучукоперхлорвініловий клей нерідко використовується для ремонту відкритого літнього взуття.

Комбінований клей

Складається з наїрита, каучуку і смол (полівінілхлоридної і бутілфенолформальдегідной). Використовується для першого покриття затяжної кромки заготівлі, а також для приклеювання підошов з гуми до штучного верху і з натуральної шкіри з полівінілхлоридним покриттям. Підходить для клейового і рядково-клейового кріплення.

Поліхлорвініловий клей

Складається з полівінілхлоридної смоли. Широко використовується для промазування шкіряних і текстильних шарів рантової устілки, тасьми, просочування губи з кирзи, затягування частини носка, герметизації низу взуття.

Вибираючи товари для ремонту взуття, зокрема клей, слід уважно прочитати текст на упаковці, щоб визначити, для яких матеріалів він підходить, і надалі в точності наслідувати інструкцію по використанню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button