Екологія

У Давосі закликали великі компанії віддати сотні мільярдів доларів на ініціативи з очищення повітря

Великі компанії, які не можуть на практиці скоротити обсяг викидів вуглецю до нуля, мають направити сотні мільярдів доларів на ті ініціативи, які дійсно борються з оксидом вуглецю в атмосфері.

Про це заявив гендиректор фінансового конгломерату Standard Chartered Білл Вінтерс, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, передає ecotown.com.ua.

Image by S. Hermann & F. Richter from Pixabay

«Замість розмитих обіцянок скоротити викиди СО2 до нуля до 2050 року ми можемо компенсувати свою участь, купуючи активи екологічно орієнтованих компаній, – пояснює він. – Насправді це означає, що нам доведеться перевести частину наших грошей у кишені людей, які фактично вловлюють вуглець з навколишнього середовища або які вкладають інвестиції у технології або процеси, які зменшують кількість вуглецю на планеті».

Надійний, ліквідний і «заслуговуючий на довіру» вуглецевий ринок буде необхідний для полегшення угод між приватними покупцями і продавцями в найближчі роки, сказав Білл Вінтерс.

«За нашими оцінками, нам знадобляться десятки мільярдів доларів, а потім і сотні мільярдів доларів, щоб переводити їх від таких людей, як ми, до людей, які справді здатні змінити ситуацію з точки зору зменшення викидів вуглецю, – зауважив він. – Треба працювати дуже швидко, щоб створити реальний ринок, на якому кожен у світі може брати участь з упевненістю, що гроші, які вони вкладають, перейдуть у руки людей, які справді вирішують проблему з СО2».

Гендиректор фінансового конгломерату Standard Chartered сподівається, що приватний сектор допоможе підштовхнути уряди до жорсткішої політики, спрямованої на скорочення викидів вуглецю.

Білл Вінтерс очолює Цільову групу Інституту міжнародних фінансів з розширення добровільних вуглецевих ринків, створену спеціальним посланником ООН по боротьбі зі зміною клімату Марком Карні. Група націлена на створення добровільного вуглецевого ринку, який дозволяє торгувати квотами на викиди і фактично встановлює ціну на вуглець.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button