Технології

У Китаї побудували наземну лабораторію для відтворення умов в космосі (фото)

В «наземній космічній станції» можна імітувати умови мікрогравітації на орбіті і подорож по місячній поверхні. Про створення лабораторії повідомляє The South China Morning Post.

У Харбіні, місті на північному сході Китаю, почалася дослідницька експлуатація «наземної космічної станції». Різні тренажери і випробувальні стенди імітують різні умови в космічному просторі, в тому числі мікрогравітацію, слабкі магнітні поля, сонячний вітер і космічне випромінювання.

Основне завдання проекту створити повноцінний дослідницький центр, в якому можна буде проводити ті ж експерименти, що і в космосі, але дешевше і в більш зручних умовах. Крім того, в центрі будуть проходити попередні випробування супутників, скафандрів і компонентів космічних апаратів.

Усередині випробувального центру побудовані камери з різними умовами. Наприклад, в одній з них імітується радіаційне опромінення, якому космічні апарати піддаються в космосі. За повідомленнями розробників, умови в цій камері максимально наближені до реальних.

Наземний космічний центр. Фото: Weibo

В іншому відсіку генерується «майже нульове магнітне поле»: тут можна перевірити, як будуть працювати прилади після того, як космічний апарат покине магнітне поле Землі. У місячному симуляторі можна протестувати вплив реголіту, грунту на поверхні природного супутника Землі, на космічні кораблі, скафандри і астронавтів.

У заяві, яку поширюють китайські ЗМІ, відзначається, що дослідницька станція дозволить значно знизити вартість проведення багатьох експериментів. В даний час для цього потрібно висновок супутників на орбіту або відправка обладнання на космічну станцію. Розробники сподіваються, що експериментальна платформа приверне дослідників з усього світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button