Здоров'я

У Конго повстанці випустили на свободу вірус Ебола

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що «сильний шторм» конфліктів і політичних маніпуляцій істотно ускладнює процес боротьби зі зростаючим спалахом вірусу Ебола в Демократичній Республіці Конго.

Міністерство охорони здоров’я Конго повідомляє про 150 випадків підозрюваної або підтвердженої наявності вірусу Ебола в східній частині країни. ВООЗ повідомила, що загинуло 100 чоловік.

Різні бойові і повстанські угрупування протягом багатьох років проводять атаки в цьому районі, але в останні тижні вони активізували бойові дії. Це зробило боротьбу зі спалахом вірусу. що  трапився два місяці тому ще більш складним завданням.

«Зараз ми дуже стурбовані тим, що в найближчі тижні і місяці може так статися, що у зв’язку з сукупністю декількох факторів вибухне справжня катастрофа», — заявив доктор Пітер Салама, глава Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо готовності до надзвичайних ситуацій.

За словами Салами, бойові дії ускладнюють працівникам медичної служби доступ до людей, які потребують лікування, або яких необхідно перевірити на наявність вірусу Ебола або зробити вакцинацію. Політики ж, у свою чергу, маніпулюють страхами населення перед місцевими виборами, заявив він.

Як зазначає Салама, хаос, що склався в країні може утруднити погашення цього спалаху,

«Люди в регіоні вже й так чимало травмовані десятиліттями конфліктів і вбивств», — додав він, підкресливши також небезпеку того, що жителі розбіжаться по країні, і спалах вірусу може легко поширитися і на сусідню Уганду.

Це другий спалах вірусу Ебола в Конго в цьому році. Початок епідемії у західній частині країни було зафіксовано в липні, після того, як померли 33 людини з 53 заражених.

Через кілька днів, другий спалах був виявлений у великій частині Центральної Африки, в регіоні, який знаходився в епіцентрі численних конфліктів.

ВООЗ вдалося вакцинувати понад 11 000 чоловік, але зараз медичні працівники починають стикатися з великою кількістю випадків, коли люди не хочуть, щоб їм вводили вакцину.

Збройні напади змусили ВООЗ призупинити операції в місті Бені, яке було основною базою для роботи організації у всій провінції, яка носить назву Північний Ківу.

Салама сказав, що дії повстанського угрупування під назвою «Збройні сили союзників», що базується в Уганді, були особливо руйнівними. Ісламістське угрупування захопило конголезькі урядові бази, а також місії сил стабілізації США.

«Якщо ВООЗ і її партнерам доведеться покинути Північний Ківу, у нас є всі підстави для серйозних побоювань з приводу того, що цей спалах не зможе бути контрольований належним чином в найближчі тижні або місяці, що може спричинити за собою жахливі наслідки».

Кнопка «Наверх»