Наука

Сонячне світло стало більш яскравим для ока

Вчені встановили, що Сонце стало світити набагато яскравіше. Це може вловити не тільки людське око, але і спеціальні прилади. До такого висновку прийшли фахівці, вивчивши інтенсивність світності зірки, а також цикл, в якому зараз перебуває Сонце.

За словами астрофізиків, Сонце є досить стабільною зіркою без натяків на те, що завтра вона раптом вибухне або зникне з небосхилу. Однак, у зірки є власні цикли активності.

Цикли ці бувають спокійними і контрастними. Між кожними періодами існує відрізок довжиною в 2 мільярди років, і Сонце перебуває в циклі контрастності.

Саме цим обумовлюється підвищена активність зірки, часті викиди плазми і збільшена яскравість. Вчені вважають, що сонячна яскравість з кожним роком буде тільки зростати, а поверхня Землі через це почне ще сильніше нагріватися.

Однак існує і зворотна сторона. Якщо яскравість сонячного світла почне настільки ж різко слабшати, то це вкаже на наближення нового Льодовикового періоду. Однак кардинальної зміни поточної тенденції, на думку вчених, найближчим часом очікувати не варто.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button