Земля

У США на чотири роки раніше терміну з’явилися цикади

Періодичні цикади з 17-річним життєвим циклом з’явилися на чотири роки раніше запланованого терміну. Вчені очікували їх появи лише в 2021 році, проте за останні кілька днів повідомлення про цикад почали надходити з різних американських штатів. Зокрема, поява цих комах зафіксували в Теннессі, Вашингтоні, округ Колумбія, Огайо, Делавері, Індіані, Кентуккі, Пенсільванії і Нью-Джерсі.


Дослідники вважають, що дані цикади належать до так званого виводку X, який визнаний найбільшим з сімнадцятирічних виводків періодичних цикад, повідомляє агентство Рейтер.

Ряд експертів висловлює припущення про те, що у цикад є вроджені «молекулярні годинники» і вони визначають, виходячи із змін в біології дерева, корінням якого вони харчуються. Ймовірно, особливості погодних умов в Північній Америці в останні роки призвели до збоїв у роботі цих «внутрішніх годин» у деяких комах. Відомо також, що цикади з’являються тільки після того, як температура ґрунту підвищується до 64 градусів за Фаренгейтом (близько 18 градусів за Цельсієм).

Тим не менш, згідно з оцінками фахівців, раніше строку з’явиться не більше 10 відсотків від загальної кількості німф з виводка X. Якщо ж у найближчі кілька тижнів з’явиться велика кількість цикад і вони успішно спарятся, то, за словами вчених, можна буде говорити про створення нового виводка цикад. У цьому випадку їх наступне поява буде в 2034 році.

Слід зазначити, що періодичні цикади не представляють абсолютно ніякої небезпеки для людини. Дорослим рослинам нашестя цих комах, які зазвичай з’являються у великих кількостях, також не страшні, а от молоді рослини можуть постраждати — як безпосередньо від поїдання цикадами, так і від ушкоджень, які завдають самки цих комах під час кладки яєць.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button