Здоров'я

У Туреччині виявлені комарі, які переносять лихоманку Зіку

У Туреччині були виявлені комарі, які є переносниками лихоманки Зіку.

За інформацією міністерства охорони здоров’я Туреччини, наявність переносників лихоманки Зіку зазначено на прибережних територіях провінцій Артвін, Трабзон і Ризі. Там у жовтні 2017 року були виявлені чотири людини, інфікованих цим вірусом.

У повідомленні відомства зазначається, що поширення ареалу проживання комарів також прогнозується на північне узбережжя Чорного моря і на центральні райони країни.

В даний час офіційна влада вживає заходів щодо стримування поширення комарів, які є переносниками лихоманки Зіку, на території Туреччини.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, який викликає хворобу Зіку, переносять комарі роду Aedes. Також вірус може передаватися статевим шляхом. Симптоми хвороби, викликаної вірусом Зіку, можуть включати незначне підвищення температури, біль у м’язах і суглобах, кон’юнктивіт, шкірні висипи, головний біль, загальне нездужання. Звичайно ці симптоми зберігаються протягом 2-7 днів. За даними ВООЗ, наукове співтовариство прийшло до висновку, що вірус Зіку викликає синдром Гійєна-Барре і мікроцефалію. Зараз вивчається зв’язок вірусу з іншими неврологічними ускладненнями.

Кнопка «Наверх»