Людина

Як написати найважливіший блок резюме

Якщо ви склали ідеальне резюме, попросили довірені джерела доповнити його і навіть змогли дати кількісну оцінку своїх досягнень, швидше за все, в ньому як і раніше не вистачає однієї важливої деталі, і деталь ця – розділ “Зведена інформація” (або “Професійний профіль”, як називаємо його ми з колегами). З його допомогою ви зможете поліпшити своє резюме і виділитися з нескінченної низки інших претендентів.

“Зведена інформація” – це один короткий абзац, який поміщається в самому початку документа. У ньому визначається ваш досвід і основні навички. Звучить дуже просто, вірно?

Цей блок дуже важливий з двох причин.

05-05-15-foto-600x450-1 (2)

1. Перш за все, він допомагає виділитися з натовпу

Багато людей не дбають про те, щоб оцінити свої сильні сторони і представити їх найвигіднішим чином. Замість цього вони відразу ж описують свій професійний досвід або починають резюме зі застарілого поділу “Цілі”. Побачивши блок “Зведена інформація”, роботодавець зрозуміє, що ви доклали максимум зусиль для створення резюме.

2. Крім того, він допоможе рекрутеру оцінити ваші якості і побачити відмінності від інших кандидатів

Люди, які будуть читати ваше резюме, зокрема якщо вас цікавить работа в Польше, постараються скласти про вас уявлення буквально за кілька секунд. Замість того, щоб змушувати їх вибирати потрібну інформацію по крихтах, викладіть все те, що вони повинні про вас знати.

Наочність. Якщо у вашому резюме присутні кілька ключових слів, воно з більшою ймовірністю пройде відбір електронної системи і потрапить в руки реальній людині. (Зауважте, я сказала “кілька”. Не варто перевантажувати текст і жертвувати його читабельність.)
Подвійна користь. Ви можете використовувати цей текст для профілю на LinkedIn, щоб читач міг отримати загальне уявлення про ваші професійні якості.
Впевненість у своїх силах. “Зведена інформація” допоможе вам краще підготуватися до співбесіди. Численні клієнти говорили мені, що відчули себе більш впевнено після того, як ми написали для них подібний текст. Завдяки йому вони могли чітко позначити свої сильні сторони в бесіді з представником компанії.
Тепер, коли ви переконалися в необхідності блоку “Зведена інформація”, дозвольте вам дати три корисних поради:

1. Відмовтеся від професійного жаргону і кліше

Наприклад, фраза “сумлінний та ініціативний спеціаліст” нікого не здивує. Замість цього сформулюйте думку більш конкретно – наприклад, “чітке дотримання термінів, навички продуктивного спілкування та управління проектами”.

2. Чим менше, тим краще. Правда-правда!

В ідеалі цей блок повинен складатися з двох-трьох речень. Якщо ви можете вказати 12 завдань, в яких вам вдалося досягти успіху, виберіть з них ті, що приносять вам задоволення. Нижче ви зможете докладно описати всі інші. Якщо інформації буде занадто багато, читач заплутається і не зможе виділити найважливіше.

3. Враховуйте чужу думку

Мало кому з нас вдається оцінювати себе повністю об’єктивно. Ви можете звернутися до колег з проханням висловити неупереджену думку. Чому їм подобається працювати з вами? У чому, на їхню думку, полягають ваші сильні сторони? Попросіть їх навести приклади, якщо це можливо. Рано чи пізно ви виявите певні закономірності.

І нарешті, я скопіювала приклад блоку “Зведена інформація”, який я написала для одного з останніх клієнтів:

Кваліфікований фахівець експлуатаційної групи, здатний організувати продуктивну роботу команди і приносити прибуток підприємству. Вмію створювати сприятливу робочу атмосферу, справлятися з труднощами і впроваджувати інноваційні рішення, які усувають корінь проблеми. Маю навички ефективного спілкування та взаємодії з вищим керівництвом.

Зрештою, ваша основна мета – створити в читача правильне враження про ваш досвід, унікальні навички та способи досягнення результатів. Якщо ви зможете описати свої достоїнства в декількох пропозиціях, то зможете доповнити резюме відсутньою деталлю, яка кардинально змінить хід гри.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button