Різне

Як вибрати холодильник

Холодильник – це чарівне місце! Тотем, який притягує людей. Всі його люблять, всі ним дорожать. А ще це місце нічного паломництва. Однак сучасні холодильники настільки різноманітні, що часом йде голова обертом від великої кількості вибору. Отже, вибираємо правильний холодильник.

Холодильник – це необхідна річ в сучасному будинку. Він важливіший, ніж будь-який інший побутовий пристрій. Однак купувати його потрібно з розумом, адже у холодильника безліч параметрів, які не можна упускати. Важливо абсолютно все: габарити, модель, внутрішній об’єм, положення морозилки, кількість камер, клас економії енергії, колір і т.д.

22-05-15-foto-600x321-1

Внутрішній об’єм

Напевно, найголовніший параметр. Чим більший об’єм, тим більше продуктів поміститься в холодильник. Родині з одного або двох чоловік буде достатньо холодильника об’ємом від 240 до 300 літрів. Для трьох осіб необхідно від 300 до 350 літрів. Якщо ж у вас велика сім’я, то вам, швидше за все, потрібен двухстулковий великий холодильник.

Однак не поспішайте рахувати кількість домочадців. Адже під об’ємом розуміється абсолютний обсяг холодильника, включаючи морозильні камери та інші відсіки. До того ж потрібно враховувати ваш спосіб життя. Якщо ви звикли закуповувати відразу багато продуктів, то вам потрібний великий об’єм. Або ж ви можете заощадити, але тоді доведеться міняти свій розпорядок походеньок в магазин (купувати частіше, але менше).

Габарити

Якщо у вас багато грошей, то не поспішайте брати найбільший холодильник. Потрібно розумно розрахувати габарити, щоб холодильник зміг протиснутися через вхідні та міжкімнатні двері.

Взагалі, габарити холодильника залежать від типу холодильника. Вам потрібен звичайний домашній холодильник. Найпопулярніший розмір: від 170 до 205 см у висоту, глибина близько 60 см, дві камери, обсяг від 250 літрів.

Що стосується положення морозилки, то статистика говорить про те, що популярний холодильник с нижней морозильной камерой. І це правильно, адже морозильником ви користуєтеся рідше, ніж загальною камерою. Правда, іноді продаються холодильники зовсім без морозильних камер. Це офісні холодильники.

В принципі невеликий офісний холодильник може стати в нагоді і вдома. Їх зазвичай використовують або як міні-бару, або за іншим призначенням. Адже іноді буває набагато зручніше купити два невеликих холодильника, ніж один великий.

Найбільші холодильники зазвичай називають «шафою». Такі холодильники часто фігурують в голлівудських фільмах і серіалах. Коштують такі холодильники дорого, та й не в кожному будинку помістяться. Зате в таких холодильниках є всілякі навороти, аж до голосового управління і доступу в інтернет.

Споживання енергії

Не найважливіший параметр, але й ігнорувати його не варто. Класи енергозбереження зазначаються латинськими літерами, від A до G. Найекономічніші холодильники – це пристрої типу «А», «А +», «А ++». Найбільш неекономічні – це холодильники класу «G».

Всі сучасні холодильники намагаються конкурувати один з одним в плані енергозбереження. А тому, зараз практично не знайти холодильника нижче «С» класу.

Кліматичний клас

Про цей важливий параметр часто замовчують. По-суті, кліматичні класи відрізняються потужністю холодильних агрегатів, а також мають різну підтримувану температуру навколишнього повітря.

Холодильники для помірного клімату почнуть гірше працювати при температурі навколишнього середовища понад 32 градусів Цельсія. А холодильники для тропічного клімату зможуть працювати і при температурі 43 градуси.

Якщо влітку у вашому регіоні дуже спекотна температура, то вибирайте тропічний кліматичний клас.

Існують наступні кліматичні класи:

  • N призначений для роботи в умовах від +16 до +32. Це найпоширеніший клас.
  • SN – від +10 до +32 С.
  • ST – від +18 до +38 С.
  • T – від +18 до +43 С.

Деякі економлять і купують холодильники класу N. Тоді в спекотну літню погоду холодильник починає гірше справлятися, через що продукти псуються швидше. При цьому ручку потужності холодильного агрегату викручують на максимум, що впливає на споживання енергії.

Компресор

Він же – холодильна система. У звичайних холодильниках розміщений один компресор. Коли ви відкриваєте холодильник, то компресор включається, щоб підтримати низьку температуру в камері. Однак при цьому витрачається більше енергії. Наприклад, ви заглядаєте в морозильну камеру, а компресор починає працювати для холодильника в цілому, дарма витрачаючи енергію на загальну камеру.

Тому краще трохи витратитися і купити холодильник з двома компресорами. Тоді один компресор буде відповідати за морозильник, а інший за загальний відсік. Так в довгостроковій перспективі ви заощадите на електриці.

Система розморожування

Напевно, багато хто з нас розморожував холодильник. Відключаєш апарат від мережі, виймаєш всі продукти і чекаєш, поки сніг і намерзлий лід не розтане. Сучасні ж холодильники оснащені системами, що дозволяють сильно полегшити цей процес.

Крапельна система стоїть в багатьох недорогих холодильниках. Суть роботи така. На задній стінці морозильника розміщенний випарник, під яким є слив. Коли компресор працює, то на задній стінці утворюються крижинки. А коли компресор відключений, то ці крижинки тануть. Отримана вода потрапляє в спеціальну ємність, звідки потім випаровується.

Система No Frost стоїть в дорогих і не дуже сучасних холодильниках. Налід не утворюється, тому в камерах встановлено спеціальний вентилятор. Він ганяє повітря по камері, рівномірно охолоджуючи продукти і випаровуючи вологу.

Зовнішній вигляд

Досить важливий параметр. І справа не тільки в естетиці. Для багатьох людей холодильник став якоюсь «дошкою», де приклеюються згадки, сувеніри, рецепти та інше. Тому деякі холодильники мають особливу панель для цього, або легко стираються маркери, якими можна писати на холодильнику.

До того ж, іноді продавці ховають під красивими наклейками відколи й подряпини. А тому уважно огляньте краї холодильника, внутрішню область. Ніде не повинна відшаровуватися фарба. Зверніть увагу на симетрію і якість збірки – ніде не повинно бути перекосів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button