Різне

Хрещення дитини: як і що?

Після народження дитини всі скільки б то не було віруючі батьки замислюються над хрещенням малюка, і в зв’язку з цим відразу ж виникає маса питань: коли хрестити дитину, як проходить таїнство, як вибрати хресних батьків і чи хрестити дитину взагалі.

Треба сказати, що в глибоко релігійних сім’ях питання про те, чи потрібно хрестити дитину, навіть не піднімається – однозначно потрібно. Адже, з точки зору Православ’я, хрещення, яке є першим з семи таїнств, це духовне народження людини, і немає ніяких причин позбавляти цієї цінної можливості малюка.

07-12-14-foto-600x384-1

Головним аргументом противників хрещення дітей в ранньому віці є відсутність у дитини свободи вибору. На перший погляд, це вагомий аргумент, але якщо вдуматися, то ми день у день робимо вибір за дитину: коли вводити прикорм, коли відучеємо від грудей, які купувати іграшки, в якій дитячий сад віддавати і так далі. При цьому ми не мучимося докорами сумління і не замислюємося про свободу вибору малюка, так чому ж з хрещенням справа йде інакше?

Дитина, виховуючись у сім’ї, яка переймає цінності батьків і дотримується сімейні традиції і засади, сприймаючи їх як належне. Слідуючи цій логіці, дитина віруючих батьків разом з усім іншим переймає і християнські цінності. Так що питання про доцільність хрещення малюка в несвідомому віці – це, в першу чергу, питання глибини вашої віри.

Коли хрестити дитину?

Хоча традиційно дітей хрестять на 40-й день життя, зробити це можна і в будь який інший час, як раніше (особливо, якщо життя дитини знаходиться в небезпеці), так і пізніше.

Якщо ви надумали хрестити дитину до 40-го дня, майте на увазі, що мама малюка не зможе бути присутня на хрестинах, з іншого боку, затягувати теж не варто, адже під час таїнства, яке триває не менше 40 хвилин, дитина перебуває у хрещеного на руках, що може виявитися просто фізично важко.

Хрещені батьки

Для проведення таїнства хрещення малюкові знадобляться хресні батьки або, принаймні, один батько. Хлопчику потрібно буде підшукати хрещеного батька, а дівчинці – хрещену матір, наявність другого батька, звичайно, бажано, але зовсім не обов’язково.

Хрещеними можуть стати християнські друзі або родичі, за винятком безпосередньо батьків малюка. Хрещена мати і хрещений батько не повинні перебувати у шлюбі між собою. І є ще один нюанс: потрібно підгадати так, щоб у хресної в день проведення таїнства не було менструальної кровотечі.

Хрещені неспроста називаються батьками – погоджуючись брати участь у таїнстві хрещення, вони покладають на себе відповідальність за духовне виховання хрещеника і прилучення його до православ’я. На жаль, таких зразкових хресних батьків знайти дуже складно, але потрібно хоча б прагнути до ідеалу.

Виберіть на роль хрещеного ту людину, яка, принаймні, небайдужа до долі малюка і яка у важку хвилину протягне руку допомоги. Напевно, хресних все ж краще вибирати з родичів, адже із сьогоднішніми друзями завтра можна і посваритися. Чи треба говорити, що нині модна тенденція запрошувати як хресних ділових партнерів і начальників, які навряд чи коли-небудь ще побачать свого хрещеника, абсолютно неприйнятна, все-таки бізнес – бізнесом, а віра – вірою.

Що знадобиться для хрещення дитини?

Перш за все, вам потрібно вибрати церкву, в якій буде проводитися таїнство. Заздалегідь прийдіть до церкви і з’ясуйте усі подробиці: в якому приміщенні буде проводитися хрещення, чи буде таїнство колективним або індивідуальним, скільки грошей вам знадобиться, чи можна користатися фотоапаратом і відеокамерою, адже http://knfoto.ru/ мусить бути.

Хоча, з точки зору релігії, між колективним та індивідуальним хрещенням немає ніякої різниці, більшість батьків, звичайно, воліли б хрестити малюка окремо. По-перше, індивідуальні хрестини хороші тим, що на них не присутні сторонні люди, що, загалом-то, важливо для маленької дитини, яка може злякатися скупчення незнайомих людей, а, по-друге, саме таїнство триває не так довго, оскільки охрещуванний всього один, таким чином, вірогідність того, що малюк втомиться або зголодніє і почне вередувати значно менша. Чи можливе проведення індивідуального хрещення в обраній вами церкви, потрібно з’ясовувати безпосередньо в священника.

Що стосується ціни питання, то хрещення саме по собі, зрозуміло, безкоштовно, оплатити треба лише вартість свічок, використовуваних для таїнства, і вартість свідоцтва про хрещення. У свідоцтві про хрещення вказується ім’я охрещуванного, хресних батьків і церковнослужителя, який проводив таїнство.

Хрестильні приналежності

На саме таїнство вам знадобиться хрестинний комплект для малюка, що включає в себе сорочку, пелюшку (або рушник) і чепчик для дівчаток, а також освященний натільний хрестик на ланцюжку або мотузці.

І хрестинна сорочка, і пелюшка згодом не стираються і зберігаються до кінця життя, причому хрестильною пелюшкою можна накривати дитину, коли він хворіє.

За традицією витрати на придбання всіх цих речей лягають на плечі хресних батьків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button