Різні цікавинки

Як перекрити дах руберойдом: покроковий план від вибору до кріплення

foto_cikavosti_09.08.2014-010В основі руберойду лежить спеціальний покрівельний картон. В процесі виробництва покриття його просочують нафтовим бітумом, потім зверху товстим шаром наносять унікальний тугоплавкий бітум. У порівнянні з іншими матеріалами для покрівлі руберойд досить простий в укладанні і використанні.

А руберойд, як відомо, досить доступний за ціною. Він може розрізнятися в залежності від призначення основи руберойду, щільності матеріалу і навіть місця, де його купують.

Руберойд для покрівлі прийнято ділити на чотири покоління:

– звичайний рулонний – його монтують вручну в кілька шарів (3-5), служити він може до 10 років;
– наплавляючий – на відміну від першого його укладання вимагає менше часу;
– з синтетичною або скловолоконнною основою – покрівельний матеріал стає міцнішим, до гниття не схильний, термін служби – до 12 років;
– євроруберойд – має більш складну систему виготовлення, яка забезпечує найкращі механічні (фізичні) характеристики, термін служби – до 25 років.
Великий вибір гідроізоляції для даху можете знайти у виробника кровельного рубероїду за адресою: http://www.copernit.com.ua/, висока якість та європейські стандарти вам гарантовані.

При використанні перших двох поколінь руберойду стелять також пароізоляцію.

Досить часто в покрівельних роботах використовують руберойд марки РКП 350, який проклеюють на холодній або гарячій мастиці. Використовують його, як правило, для нижніх і середніх шарів покриття покрівлі. Матеріал забезпечує досить якісну і надійну гідроізоляцію.

– Для нижнього шару покрівельного покриття можна використовувати толь або дрібнозернистий руберойд, а для верхнього – тільки крупнозернистий.
– Вологостійкий захист покрівлі ідеально забезпечує крупнозернистий руберойд марки РКК-400. Одного рулону цього матеріалу достатньо, щоб покрити 10 м2 площі поверхні покрівлі.
– Найбільш зручним для укладки, вважається самоклеючий рубероїд, який укладають у лічені години – досить лише зняти знизу захисну плівку і надавити матеріал на приклеювані місця.
– Якість отриманого покриття, звичайно, залежить від того, як вибрати руберойд, як перекрити дах рубероїдом. Якщо виконати настил згідно наявним нормам і стандартам покрівля з руберойду досить довго буде справлятися зі своїми «обов’язками».

Як стелити руберойд на дах: матеріал, мастика, кріплення

Підготовка основи

Основу необхідно звільнити від усього зайвого – старих матеріалів, смоли, сміття. Поверхню вирівнюють, закладаючи великі нерівності, і висушуючи її. Для цього можна укласти стяжку шаром максимум в 1 см. В роботі рекомендується використовувати гідро-або лазерний рівень

Підготовка матеріалу

Перед тим як стелити, рулон рубероїду розкочують на даху, змочують поверхню соляркою і тримають в такому вигляді приблизно добу, давши руберойду розправитися і розгладитися.

Нанесення мастики

Для укладання руберойду (за винятком самоклеючого) використовують бітумні мастики, холодні або гарячі. Яку саме мастику використовувати залежить від виду обраного руберойду. До складу мастик зазвичай входять різні порошкоподібні мінеральні наповнювачі.

Потім наноситься мастика, для чого, в залежності від площі покрівлі, використовують валик або пензлик. Мастиці перед укладанням руберойду дають трохи схопитися. Зазвичай час становлення буває вказано на банці, при цьому враховується температура повітря і вологість.

Укладання руберойду: покроковий план

Стелити руберойд на дах починають з його нижньої частини. В цьому випадку верхні листи заходять внахлест на нижні, і шви таким чином опиняться захищеними від попадання води. Наступні полотна щільно приклеюють внахлест зі зміщенням як мінімум в 10 см. Працювати буде зручніше, якщо аркуші необхідної довжини нарізати заздалегідь.

Після укладання першого шару необхідна перерва не менше в 12 годин.

По-перше це дає можливість усунути виявлені дефекти. Приміром, якщо при укладанні першого ряду з’являються бульбашки, їх розрізають і знову приклеюють.
По-друге за цей час клей встигає повністю висохнути.

Руберойд рекомендується використовувати для дахів, кут нахилу яких не перевищує 25%. Якщо він більше 15%, зазвичай укладають 2 шару цього покрівельного матеріалу, якщо менше – буде потрібно до п’яти. У місцях примикання даху до стіни варто перекрити дах руберойдом ще двома додатковими аркушами.

Кращим варіантом для нижнього шару вважається РПП – руберойд, на якому немає піщаної присипки, для самого верхнього – РКК. Місця нахлеста, де полотна контактують потрібно очистити від присипки, тоді вони краще склеяться, і волога не буде просочуватися.

Приклеювання руберойду

На наступному етапі за допомогою газового пальника невеликими ділянками (20-30 см) розігрівають руберойд разом з мастикою (якщо гріти листи окремо, вони можуть прогоріти наскрізь).

Плівка, наклеєна на руберойд повинна згоріти, що і означатиме, що матеріал вже можна приклеювати. Приклеївши прогріту ділянку до мастики, зверху по ньому проходять спеціальним катком. Якщо при цьому не вдається виправити деякі нерівності, руберойд притискають до даху (тканиною, долонями рук в рукавичках і т.п.).

У місцях розташування труб, шахт, димоходів руберойд підрізають таким чином, щоб шматочки виявилися внахлест. Якщо не виходить, ці місця покривають декількома смужками з руберойду.

Особливо ретельно слід приклеювати листи до краю даху, щоб їх не відірвало вітром. Для надійності руберойд можна додатково зафіксувати за допомогою металевої або дерев’яної рейки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button