Здоров'я

Вживання червоного м’яса підвищує ризик розвитку раку грудей

Жінки, які часто вживають в їжу гамбургери, стейки та інші види продуктів з червоним м’ясом, мають більш високий ризик розвитку раку молочної залози, ніж ті, хто їсть червоне м’ясо дуже рідко, повідомили вчені з Гарвардського університету (США).

foto_cikavosti_12.06.2014-07_450

Медики давно попереджали, що дієта з високим вмістом червоного м’яса пов’язана з розвитком раку, включаючи онкологію товстої кишки і підшлункової залози. Про ризик розвитку раку грудей було менше даних.

У ході нового дослідження вчені вивчили дані більш ніж 88 тис. жінок у віці від 26 до 45 років, які брали участь в опитуваннях в 1991 році. Їх споживання червоного м’яса варіювалося від «ніколи» або «рідше, ніж раз у місяць», до «шести або більше порцій в день».

Читайте також: Чим корисне м’ясо?

Вперше результати дослідження були опубліковані в 2006 році і показали можливий зв’язок між червоним м’ясом і раком молочної залози через 12 років спостережень. Нове дослідження підтвердило раніше отримані дані і дозволило отримати більш повну інформацію про цей процес.

Вчені прийшли до висновку, що у жінок, які вживали найбільшу кількість м’яса, були 6,8 додаткових випадків раку грудей на 1 тис. у віці старше 20 років. Експерти вважають, що білки в червоному м’ясі прискорюють поділ клітин і ріст пухлини, а хімічні речовини, такі як нітрати, в обробленому м’ясі класифікуються як ймовірні канцерогени і можуть стати причиною розвитку онкологічних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button