Людина

Чому краще їсти повільно?

Смачно і ситно поїсти любить кожен. Але вчені рекомендують, щоб не переїдати, варто їсти маленькими порціями і дуже повільно. Таким чином ви не тільки зменшите свою вагу, але і приведете в порядок артеріальний тиск і попередите розвиток артриту.

Повільне поглинання їжі приносить і інші позитивні результати. Перш за все, якщо ви будете їсти повільно, то зможете поступово скорочувати свій апетит. Поглинання їжі «з розумом» допомагає значно знизити бажання їсти понад норму. Як правило, людина завжди переїдає. Це відбувається через те, що почуття ситості приходить трохи «із запізненням». Ось звідки беруться потім болі в животі, проблеми з шлунком і зайвою вагою. Якщо ж уповільнити цей процес, то ви зможете відчути насичення вчасно і зупинитися тоді, коли ваш організм вже отримає необхідну кількість їжі.

Крім того, повільне поглинання їжі допомагає контролювати її порції. Якщо ви їсте повільніше, то ви швидше насичуєтися навіть такими невеликими порціями, які раніше здавалися вам занадто «мікроскопічними». А це допоможе швидше знизити свою вагу і відчути себе легко і вільно. Безумовно, два попередні пункту призводять до того, що людина, яка їсть повільно, не набирає зайвих кілограмів, тому не страждає депресією. У неї не виникає бажання сісти на дієту. Крім того, як показали експерименти у Франції, люди, які отримують задоволення від повільного прожовуванні і невеликих за обсягом порцій їжі, менше страждають серцево-судинними захворюваннями.

Повільне поглинання їжі допомагає і травленню. Всі ми ще з шкільного курсу анатомії знаємо, що травлення починається не в шлунку, а набагато раніше. Вже в роті їжа з’єднується зі слиною і починає розбиватися на окремі елементи, які набагато швидше засвоюються організмом і насичують його енергією. Тобто чим повільніше ви будете їсти, тим краще буде проходити процес травлення. Крім того, ковтаючи шматки їжі швидко, не пережовуючи, ви позбавляєте свій організм корисних мікроелементів і речовин. Якщо ви будете повільно є, то зможете по-справжньому насолодитися смаком їжі. А це зробить кожен прийом їжі цікавим.

Як кажуть французи: насолоджуватися не ефектом від їжі, а тими враженнями, які вона приносить. Крім того, повільне поглинання продуктів стане вашим першим кроком на шляху до здорового способу життя. Експерименти показали, що любителі їсти швидко часто не помічають, що вони їдять, тому можуть «закидати» свій організм всіляким фастфудом.

Японські ж вчені довели, що повільне поглинання їжі допомагає захистити себе від розвитку серцево-судинних хвороб і діабету. Крім того, люди, які їдять дуже швидко і не надто розбираються в якості продуктів, частіше страждають від так званого метаболічного синдрому, коли у людини підвищується артеріальний тиск, рівень холестерину в крові і розвивається ожиріння. Швидкий процес поглинання їжі також призводить до частих печії, що актуально для тих, хто страждає від гастриту. Ну і, врешті-решт, якщо ви будете їсти повільно, то це точно не принесе вам нічого поганого.

Натхнення: shkolazhizni.ru

© Shkolazhizni.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button